Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

Тарас Шевченко – більше, ніж поет чи митець. Це – людина-символ, людина-легенда, фундатор нової української літературної мови, нової української літератури. Він – поет, філософ, художник, різьбяр. Саме творчість Тараса Шевченка віддзеркалює нашу національну природу, світобачення, наше минуле і надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його „гідність, дух і пам’ять”.

Тарас Шевченко прожив непросте життя, повне втрат та розчарувань. Та незважаючи на це, творчість Шевченка-поета чи Шевченка-художника – це творчість людини, яка вміла любити. Любити свій народ і свою рідну землю, матір, жінку. Це творчість людини, яка вміла співпереживати і глибоко розуміти проблеми інших. Шевченко – це тонкий невловимий ліризм і глибока громадянська позиція.

У БДМУ щорічно традиційно відзначають Шевченківські дні. З нагоди Шевченкового свята кафедрою суспільних наук та українознавства проведено марафон  заходів.

Зокрема, упродовж Шевченківського тижня доцентами кафедри Шутак Л.Б., Навчук Г. В., Ткач А. В. проведено мінілекцію на тему: «Шевченко: погляд крізь століття» для студентів – іноземних громадян різних академічних  груп  медичних  факультетів № 3,4. Для студентів медичного факультету № 4 (спеціальність «Медсестринство», «Медична психологія» проведено мінілекцію  з відеопрезентацією  на тему «Шевчеко і сучасність»  (організатори доценти Шутак Л.Б., Навчук Г. В., Ткач А. В.).

Студентами 7 групи медичного факультету № 2 проведено літературно-мистецьке свято на тему:«Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття» (організатор доцент Шутак Л.Б.). Студенти з любов᾿ю згадували життя і творчість видатного Кобзаря, наголошували на його неоціненному внескові в історію української культури, мови, літератури.  Згадуючи віхи життя Тараса Григоровича, студенти розкрили свій творчий потенціал: декламували поезію автора, а також робили проби свого поетичного хисту, що відображено у презентації. Так, на слайді видно малюнок-колаж  студентки 7 групи Наумової Олександри і її ж акровірш, де з перших літер кожного рядка складається прізвище ШЕВЧЕНКО. А на завершення свята автор Чеботаренко Вікторія продекламувала свою поезію «Гімн Україні». Свято було тепле й невимушене, зворушливе й сучасне.

З 1 по 4 березня 2021 року проведено літературно-наукові читання та круглі столи на теми: «Феномен сучасності Т Г. Шевченка», «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь»(організатордоцент Г. В. Навчук). Під час цих заходів студенти І курсу медичних факультетів № 1 (5 група), № 2 (9, 10 групи) та № 4 (2 група) (спеціальності «Медицина», «Медична психологія», магістр) наголошували на вагомій ролі Великого Кобзаря у пробудженні й становленні національної свідомості українців, на його внеску в скарбничку світової культури, розмірковували над феноменом сучасності творів українського Пророка та майстерно декламували його поезію. Пізнавальними й для студентів – іноземних громадян, і для вітчизняних студентів були доповіді на такі теми: «Образ України у творчості Т. Г. Шевченка», «Образ жінки у творчості Т. Г. Шевченка», «Шевченко-художник», «Жінки в житті Т. Г. Шевченка», «Невідомий Т. Шевченко», «Свої та чужі про велич Т. Г. Шевченка».

Проведено також літературно-мистецьке свято на тему: «Геніальність Т. Г. Шевченка крізь призму сьогодення» (організатор доцент Ткач А.В.) зі студентами медичних факультетів № 1,2,4. Студенти декламували поезію, дискутували про роль і значення творчості Т.Шевченка в сучасному суспільстві.

Крім того, серед студентів медичних факультетів №1,2,4, фармацевтичного та стоматологічного факультетів проведено конкурс творчих робіт на тему „Мій Шевченко”. Кращі роботи будуть опубліковані у студентській газеті „Гіппократик” (організатори доценти Шутак Л.Б.,Навчук Г. В., Ткач А. В. ).

4 березня на базі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича відбувся завершальний етап щорічного Конкурсу на краще читання української поезії, присвяченого 207-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. У зв’язку з карантинними обмеженнями захід було проведено в онлайн форматі.

Серед гостей свята – керівниця обласного осередку Союзу Українок, доцентка кафедри української літератури Л.В. Маркуляк (організаторка, голова журі), проректорка з навчально-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу, професорка Т.В. Марусик, завідувач кафедри української літератури, доцент В.С. Мальцев, просвітянка С.Т. Масловська та ін.

Буковинський державний медичний університет представили на конкурсі міжнародні студенти стоматологічного факультету Адем Хамді та Лахуа Юсра (підготували викладачі кафедри суспільних наук та українознавства – доц. М.В. Цуркан, асист. І.Ю. Каізер). Другокурсники продекламували вірші Т. Шевченка «Зоре моя вечірняя…», «Доля», продемонстрували високий рівень читання поезії, чим вразили журі та присутніх. За майстерне виконання студентів-медиків нагородили дипломами.

Майбутні стоматологи зазначили, що участь у таких заходах сприяє культурній інтеграції та усвідомленню цінностей і надбань української нації, зокрема державотворчих, патріотичних ідей, втілених у творах відомого у світі ПРОРОКА, ГЕНІЯ, КОБЗАРЯ.

Галерея зображень: 
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття