Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Міжнародний день запобігання уродженим вадам розвитку

Міжнародний день запобігання уродженим вадам розвитку
За статистикою, біля 90% українських жінок вживають алкоголь, причому одна третина з них зловживає спиртним.
 
Алкоголь є тератогеном – токсичною речовиною, який вражає плід. До числа тих, хто зловживає відносяться також і ті, хто свідомо хоче народити дитину або завагітніти, а також жінки, які готові залишити дитину у випадку вагітності. Безпечне відношення до споживання алкогольних напоїв загрожує розвитком у дітей, які виношуються такими матерями, різноманітних відхилень. Одним з найбільш важких вважається фетальний алкогольний синдром порушень (ФАСП).
 
Саме цій проблемі був присвячений Круглий стіл зі студентами V-го курсу медичного факультету, проведений у рамках відзначення Міжнародного дня запобігання уродженим вадам розвитку.
 
ФАСП – відхилення в психофізичному розвитку дитини, причиною яких є вживання жінкою алкоголю до та під час вагітності. Доц. Ластівка Ірина відмітила, що цей синдром є достатньо поширеним в популяції, а найбільш ефективним способом боротьби з цією проблемою є профілактика. ФАС можна попередити на 100%, якщо під час вагітності відмовитися від алкоголю.
 
За 1999-2016 р. Програмою запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-мережа, а у 2003-2016 рр. у співпраці із CIFASD (Спільна ініціатива з Дослідження Фетального Алкогольного Спектру Порушень) в Україні проведено низку освітніх заходів для медичних працівників, психологів та широкого загалу з питань діагностики, раннього втручання і запобігання ФАСП. Свої знання і досвід українським фахівцям передали видатні вчені зі США – проф. В.Вертелецький, К.Чамьерс, К.Джонс та ін., які зробили значний внесок у дослідження ФАСП в Україні. Особливий інтерес до цих досліджень пов`язаний із тим, що своєчасне розпізнавання порушень розвитку, спричинених пренатальним впливом алкоголю, сприяє, зокрема, застосуванню спеціальних навчальних програм, які дають шанс дитині досягти кращих результатів у поведінці та розвитку.
 
Ластівка Ірина ознайомила студентів із основними положеннями про ФАСП (визначення; пренатальний вплив алкоголю та нейророзвиток) та можливостями забезпечити освітні проблеми дитини, які викладені у посібнику для батьків, опікунів та фахівців (вчителів, психологів та лікарів).
Більше новин БДМУ: 

Студенти БДМУ склали присягу на вірність народу України

28 березня студенти Буковинського державного медичного університету склали військову присягу на вірність українському народу.

Студенти БДМУ стали переможцями Міжнародного мовно-літературного конкурсу

Напередодні святкування 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка відбулося урочисте нагородження переможців ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу студентської і учнівської молоді ім. Т.Г.Шевченка.

Студенти БДМУ стали призерами Всеукраїнської олімпіади та конференції у Харкові

27-29 квітня 2016 року на базі Харківського національного медичного університету відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Медична психологія”. В олімпіаді взяли участь 26 представників 17 медичних і класичних ВНЗ країни з фаху «Медична психологія».

Студенти БДМУ стали учасниками «Літньої Дебатної Школи 2015»

Студенти БДМУ стали учасниками «Літньої Дебатної Школи 2015»

З 25-31 липня у смт. Затока Одеської області відбувся навчальний проект «Літня дебатна школа 2015», організований Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Федерація дебатів України», участь в якому взяли студенти БДМУ - Батіг Ірина (стоматологічний факультет) і Паранюк Юлія (медичний факультет №2).