Міжнародний день запобігання уродженим вадам розвитку

За статистикою, біля 90% українських жінок вживають алкоголь, причому одна третина з них зловживає спиртним.

Алкоголь є тератогеном – токсичною речовиною, який вражає плід. До числа тих, хто зловживає відносяться також і ті, хто свідомо хоче народити дитину або завагітніти, а також жінки, які готові залишити дитину у випадку вагітності. Безпечне відношення до споживання алкогольних напоїв загрожує розвитком у дітей, які виношуються такими матерями, різноманітних відхилень. Одним з найбільш важких вважається фетальний алкогольний синдром порушень (ФАСП).

Саме цій проблемі був присвячений Круглий стіл зі студентами V-го курсу медичного факультету, проведений у рамках відзначення Міжнародного дня запобігання уродженим вадам розвитку.

ФАСП – відхилення в психофізичному розвитку дитини, причиною яких є вживання жінкою алкоголю до та під час вагітності. Доц. Ластівка Ірина відмітила, що цей синдром є достатньо поширеним в популяції, а найбільш ефективним способом боротьби з цією проблемою є профілактика. ФАС можна попередити на 100%, якщо під час вагітності відмовитися від алкоголю.

За 1999-2016 р. Програмою запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-мережа, а у 2003-2016 рр. у співпраці із CIFASD (Спільна ініціатива з Дослідження Фетального Алкогольного Спектру Порушень) в Україні проведено низку освітніх заходів для медичних працівників, психологів та широкого загалу з питань діагностики, раннього втручання і запобігання ФАСП. Свої знання і досвід українським фахівцям передали видатні вчені зі США – проф. В.Вертелецький, К.Чамьерс, К.Джонс та ін., які зробили значний внесок у дослідження ФАСП в Україні. Особливий інтерес до цих досліджень пов`язаний із тим, що своєчасне розпізнавання порушень розвитку, спричинених пренатальним впливом алкоголю, сприяє, зокрема, застосуванню спеціальних навчальних програм, які дають шанс дитині досягти кращих результатів у поведінці та розвитку.

Ластівка Ірина ознайомила студентів із основними положеннями про ФАСП (визначення; пренатальний вплив алкоголю та нейророзвиток) та можливостями забезпечити освітні проблеми дитини, які викладені у посібнику для батьків, опікунів та фахівців (вчителів, психологів та лікарів).

Студенти БДМУ склали присягу на вірність народу України

28 березня студенти Буковинського державного медичного університету склали військову присягу на вірність українському народу.

Студенти БДМУ стали переможцями Міжнародного мовно-літературного конкурсу

Напередодні святкування 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка відбулося урочисте нагородження переможців ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу студентської і учнівської молоді ім. Т.Г.Шевченка.

Студенти БДМУ стали призерами Всеукраїнської олімпіади та конференції у Харкові

27-29 квітня 2016 року на базі Харківського національного медичного університету відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Медична психологія”. В олімпіаді взяли участь 26 представників 17 медичних і класичних ВНЗ країни з фаху «Медична психологія».

Студенти БДМУ стали учасниками «Літньої Дебатної Школи 2015»

З 25-31 липня у смт. Затока Одеської області відбувся навчальний проект «Літня дебатна школа 2015», організований Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Федерація дебатів України», участь в якому взяли студенти БДМУ - Батіг Ірина (стоматологічний факультет) і Паранюк Юлія (медичний факультет №2).