100-а підсумкова наукова конференція БДМУ

Вельмишановні науковці університету!

11, 13, 18 лютого 2019 року відбудеться 100-а підсумкова наукова конференція професорсько-викладацького...

Бережімо життя та мир на планеті Земля

Бережімо життя та мир на планеті Земля

Як невід’ємна частина загальнолюдської культури, екологічна культура формується на основі екологічної освіти молоді, виховання екосистемного мислення, тобто, погляду на природу, як на цілісну живу оболонку Землі та людину, як її складову.

Міжнародні природоохоронні організації тривалий час намагаються донести до свідомості суспільства думку про те, що без вживання негайних заходів можуть розпочатися незворотні екологічно небезпечні процеси з важкопрогнозованими наслідками для навколишнього середовища і людини.

Щороку, навесні, у різних куточках світу двічі святкують День Землі. Спершу, 20 березня, у день весняного рівнодення, коли пробуджується від зимового сну природа, більш ніж у 20-ти країнах світу лунають Дзвони Миру, які закликають людей берегти мир і життя на Планеті. У 2009 році Генеральною асамблеєю ООН Міжнародним днем Матері-Землі проголошено 22 квітня. У ці дні відбуваються різні природоохоронні акції: проведення тематичних конференцій та акцій, організація виставок, прибирання територій, висаджування дерев.

“Планета Земля – наш спільний дім”

З метою привернення уваги школярів до проблем антропогенної денатурації довкілля співробітники та студенти Буковинського державного медичного університету до “Всесвітнього дня Землі” для учнів 4-х класів Чернівецької ЗОШ №28 провели акцію “Планета Земля – наш спільний дім”.

Вступну бесіду з дітками провела керівник студентського наукового гуртка кафедри гігієни та екології Оксана Кушнір, яка розповіла, що здоров’я людини залежить не лише від дотримання чистоти тіла, а й від ступеня забруднення середовища, у якому вона проживає. Цікаво розповіла про наслідки забруднення повітря, води, грунту, підсумувавши, що тільки живучи в гармонії з навколишнім середовищем, ми зможемо бути по-справжньому здоровими.

До санітарно-просвітницької роботи активно долучилися члени наукового гуртка кафедри гігієни та екології. Катерина Андрієвська підготувала презентацію на тему “Планету нашу варто берегти…”, під час якої активно залучала учнів до дискусії. Дмитро Мельник провів цікаву пізнавальну вікторину “Знавці живої природи”. Студентка Ілона Пустовіт підготувала загадки про рослини та ребуси про тварин, при відгадуванні яких діти мали можливість продемонструвати свої знання про світ флори і фауни. На згадку про акцію студенти роздали тематичні флаєри та подарували дітям молоді деревця – тую та сосну, які допомогли посадити у шкільному дендропарку.

Матеріал підготувала: координатор акції Інга Єременчук, асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології

 

Більше новин БДМУ: 

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти з 17 березня 2014 року працюють безкоштовні курси  з надання першої долікарської допомоги.

Всеукраїнська благодійна акція “Серце до серця”

 благодійна акція “Серце до серця”

 
24 жовтня в Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулася прес-конференція, на якій було підведено підсумки VІІ щорічної Всеукраїнської благодійної акції “Серце до серця”. У зібранні також взяли участь студенти Буковинського державного медичного університету на чолі з Василем Мосійчуком, Головою Студентської ради вишу.
 

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю науковців та лікарів-дерматовенерологів

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю науковців та лі

 

 3 жовтня в Чернівцях розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю “Структурно-організаційна перебудова дерматовенерологічної служби в умовах реформування системи охорони здоров’я України”, яка триватиме упродовж 3-4 жовтня. Організаторами наукового зібрання є Міністерство охорони здоров’я України, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Буковинський державний медичний університет та Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів.

Здійснюючи дитячу мрію...

Продовжуючи гарну святкову традицію студенти медичного факультету №1 разом із викладачами кафедри іноземних мов Буковинського державного медичного університету привітали святом Миколая та наступаючими новорічними та Різдвяними святами вихованців Чернівецької дошкільної установи №36 з вадами опорно-рухового апарату.