Конференція на кафедрі фтизіатрії та пульмонології

Конференція на кафедрі фтизіатрії та пульмонології
У листопаді світова спільнота відмічає Всесвітній день боротьби з пневмонією та хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ). 
 
Значна питома вага у структурі захворюваності, високий рівень летальності, труднощі діагностики роблять необхідним критичне переосмислення існуючих знань і залишають ці недуги одними з найбільш актуальних проблем пульмонології та внутрішньої медицини у цілому.
З цієї нагоди 19 листопада кафедрою фтизіатрії та пульмонології БДМУ проведена науково-практична конференція «Актуальні питання діагностики та лікування захворювань органів дихання згідно засад доказової медицини та національних уніфікованих протоколів». Учасниками конференції були науковці, лікарі: фтизіатри, пульмонологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти. У доповіді завідувача кафедри фтизіатрії та пульмонології Тодоріко Л.Д. висвітлено питання щодо імплементації національних угод з діагностики та лікування ХОЗЛ, БА, негоспітальної пневмонії та туберкульозу у практичну охорону здоров’я; висвітлені особливості імунодіагностики та терапії респіраторних захворювань органів дихання. Професор Христич Т.М. розповіла про місце антибіотикотерапії в лікуванні загострень хронічних захворювань органів дихання. Про засади уніфікованого протоколу відповідно до наказу МОЗ України № 620 та їх впровадження в практичну охорону здоров’я доповіла заступник головного лікаря ОПТД Теслюкова А.М. Про виконання плану невідкладних заходів щодо протидії ТБ/ВІЛ/СНІДу за результатами моніторингового візиту 15.05.2014 р. центру по контролю з соціально небезпечними захворюваннями при МОЗ України присутнім доповів В.о. головного лікаря ОПТД Гавриш І.І.
У доповідях активно обговорювались питання щодо негативного впливу тютюнопаління, оскільки 20 листопада – це Міжнародний день відмови від тютюнопаління.