Конференція на кафедрі фтизіатрії та пульмонології

У листопаді світова спільнота відмічає Всесвітній день боротьби з пневмонією та хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ).

Значна питома вага у структурі захворюваності, високий рівень летальності, труднощі діагностики роблять необхідним критичне переосмислення існуючих знань і залишають ці недуги одними з найбільш актуальних проблем пульмонології та внутрішньої медицини у цілому.
З цієї нагоди 19 листопада кафедрою фтизіатрії та пульмонології БДМУ проведена науково-практична конференція «Актуальні питання діагностики та лікування захворювань органів дихання згідно засад доказової медицини та національних уніфікованих протоколів». Учасниками конференції були науковці, лікарі: фтизіатри, пульмонологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти. У доповіді завідувача кафедри фтизіатрії та пульмонології Тодоріко Л.Д. висвітлено питання щодо імплементації національних угод з діагностики та лікування ХОЗЛ, БА, негоспітальної пневмонії та туберкульозу у практичну охорону здоров’я; висвітлені особливості імунодіагностики та терапії респіраторних захворювань органів дихання. Професор Христич Т.М. розповіла про місце антибіотикотерапії в лікуванні загострень хронічних захворювань органів дихання. Про засади уніфікованого протоколу відповідно до наказу МОЗ України № 620 та їх впровадження в практичну охорону здоров’я доповіла заступник головного лікаря ОПТД Теслюкова А.М. Про виконання плану невідкладних заходів щодо протидії ТБ/ВІЛ/СНІДу за результатами моніторингового візиту 15.05.2014 р. центру по контролю з соціально небезпечними захворюваннями при МОЗ України присутнім доповів В.о. головного лікаря ОПТД Гавриш І.І.
У доповідях активно обговорювались питання щодо негативного впливу тютюнопаління, оскільки 20 листопада – це Міжнародний день відмови від тютюнопаління.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти з 17 березня 2014 року працюють безкоштовні курси  з надання першої долікарської допомоги.

В Чернівецькій міській поліклініці №1 запрацював новий цифровий флюорограф

Незборецький Ігор Володимирович

Чудо медичної техніки має багато переваг над своїм плівковим попередником. В першу чергу – це безпечність, адже у цифрового апарату радіаційне випромінювання на 40% менше, ніж у плівкового, а ось пропускні можливості набагато більше – до 100 знімків на день. Також нове обладнання дає можливість встановити більш достовірний діагноз. Сьогодні подивитись на те, як працює новий апарат, до поліклініки завітали секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин та начальник міського управління охорони здоров’я Ігор Незборецький.