Фахівці БДМУ пройшли стажування в Румунії

Фахівці БДМУ пройшли стажування в Румунії

Доцент кафедри стоматології дитячого віку Анастасія Котельбан та асистент кафедри терапевтичної стоматології Ольга Солтис з 20 по 24 червня пройшли стажування на кафедрі дентальної медицини університету «Аполонія», м. Ясси (Румунія) в рамках секції тренувальної програми мобільності Erasmus+ Training.

Загальними цілями стажування були представлення Буковинського державного медичного університету в Ясському університеті «АПОЛЛОНІЯ», розробка та реалізація міжнародних стратегій університетів-учасників, підвищення професійних компетенцій та вдосконалення викладацької майстерності, розвиток ключових соціальних компетенцій внаслідок співпраці в міжнародному середовищі.

Протягом стажування Анастасія Котельбан та Ольга Солтис мали змогу поспілкуватися з адміністрацією університету, викладачами, студентами, відвідувати лекційні та семінарські заняття на кафедрі дентальної медицини, а також ознайомитися з науковими здобутками університету

У рамках секції тренувальної програми мобільності Erasmus+ Training доцентом кафедри стоматології дитячого віку Анастасією Котельбан були представлені 4 лекції для студентів кафедри дентальної медицини університету «Аполонія». Учасники лекцій ознайомилися з принципами епідеміологічних досліджень в стоматології, сучасними методами профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, досвідом закордонних та українських дослідників. Лектор поділилася також досвідом колективу кафедри стоматології дитячого віку щодо  проведення епідеміологічних стоматологічних обстежень серед дітей Буковини, напрацювань з регіональної профілактики карієсу в дітей, регулярної організації санітарно-просвітніх заходів як на базі дошкільних та шкільних навчальних закладів, так і на клінічній базі кафедри.

Асистент кафедри терапевтичної стоматології Ольга Солтис у вигляді презентації ознайомила міжнародних колег з особливостями навчального процесу в Буковинському державному медичному університеті, зокрема, на стоматологічному факультеті.

Загалом стажування стало чудовою можливістю щодо обміну та набуття педагогічного досвіду в міжнародному контексті, опановування сучасними методиками навчання, обміну досвідом у здійсненні наукових досліджень у сфері практичної стоматології, обміну методиками дослідження та лікування стоматологічних захворювань серед дітей та дорослих, формування тісної співпраці та спілкування між науковцями університетів-партнерів, зміцнення міжкультурної компетенції всіх залучених сторін, розвитку і вдосконалення міжнародної мобільності студентів і викладачів.

Корисно знати