100-а підсумкова наукова конференція БДМУ

Вельмишановні науковці університету!

11, 13, 18 лютого 2019 року відбудеться 100-а підсумкова наукова конференція професорсько-викладацького...

Клінічні ординатори БДМУ обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна

Клінічні ординатори БДМУ обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна

Синдром Дауна – найпоширеніша генетична аномалія. За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна.

Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя його батьків. Всі вони можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки.

З метою відзначення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна 21 березня 2017 року співробітники кафедри педіатрії та медичної генетики провели Круглий стіл. До уваги студентів, клінічних ординаторів з різних спеціальностей  та викладачів була представлена презентація «Синдром Дауна: діагностика, медичний супровід та реабілітація в Україні».

Клінічні ординатори з різних спеціальностей обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна.

Учасники Круглого столу впевнені, що підвищення фаховості лікарів, наявність клінічного протоколу щодо медичного супроводу людей із синдромом Дауна та широка інформаційна кампанія допоможуть підвищити якість медичної допомоги для людей із синдромом Дауна та зменшити кількість відмов від новонароджених дітей з генетичними аномаліями. Дотримання медичного протоколу сприятиме зниженню ступеня інвалідизації та підвищить працездатність серед дорослих з синдромом Дауна.

У ході Круглого столу лікарі обговорили низку питань: удосконалення післядипломної освіти лікарів України щодо синдрому Дауна; результати анкетування батьків щодо повідомлення їм діагнозу «Синдром Дауна» та надання подальших рекомендацій від лікарів; завдання лікаря загальної практики-сімейної медицини у медичному супроводі дитини з синдромом Дауна в перші роки життя; вроджені вади серця у дітей з синдромом Дауна; неврологічні проблеми у дітей з синдромом Дауна перших років життя; міжнародний досвід медичного супроводу дитини з синдромом Дауна та інші. Фахівці наголосили на важливості ранньої діагностики захворювання до 1-го року життя як задатку до повноцінного лікування, а отже, збереження можливості повноцінних життєвих функцій та ефективної подальшої соціалізації хворих із синдромом Дауна.

Інформацію підготувала доцент кафедри педіатрії та медичної генетики Ластівка І.В.

 

Галерея зображень: 
Клінічні ординатори БДМУ обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна
Клінічні ординатори БДМУ обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна
Клінічні ординатори БДМУ обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна
Більше новин БДМУ: 

Благодійна акція до Дня людини із синдромом Дауна

Кожного року у березні світова громадськість відзначає День людини із синдромом Дауна. Зауважимо, що День проведення вибраний не випадково, адже це двадцять перший день третього місяця, що засвідчує наявність у клітинах людини третьої хромосоми в 21-й парі.

Студенти БДМУ відвідали з театралізованим дійством пацієнтів дитячої лікарні

15 лютого 2017 року до Всесвітнього дня онкохворої дитини активісти університету з ініціативи Студентської ради організували доброчинну акцію для маленьких пацієнтів ОКУ «Обласна дитяча клінічна лікарня».

Студенти БДМУ взяли участь у благодійному святі для діток із синдромом Дауна

21 березня 2017 року відбулося прекрасне свято для діток із синдромом Дауна на честь їх Міжнародного дня, який відзначається вже понад 10 років.

Студенти БДМУ долучилися до Всесвітньої акції «LOTS OF SOCKS»

21 березня 2017 року відзначається Міжнародний день людини із синдромом Дауна. Ця дата була визначена вперше у 2006 році і є символічною: 21-ий день третього місяця , оскільки синдром Дауна – це трисомія по 21-ій хромосомі.