Викладачі БДМУ взяли участь у конференції до Дня боротьби з раком

До Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями 4 лютого у КМУ «Міська поліклініка №1» проведена науково-практична конференція

за участю кафедр сімейної медицини, соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ. З доповіддю перед медичними працівниками виступила завідувач обласного кабінету скринінгу патології шийки матки Чернівецького обласного онкологічного диспансеру Аліна Нарольська, яка висвітлила проблемні питання профілактики та раннього виявлення в онкологічній гінекології. Для дільничних терапевтів та вузьких фахівців поліклініки корисним був виступ професора кафедри сімейної медицини Семена Білецького, який стисло та інформативно представив клінічні маски деяких онкологічних захворювань, а саме раку шлунку, кишечнику та легень.

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.