Ігор Шкробанець про буковинських дітей хворих на ДЦП

Ігор Шкробанець

Як відзначив начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Шкробанець, нині в області 476 дітей віком до 17 років із важкою недугою - дитячим церебральним паралічем. 

 

«На Буковині створена мережа лікувально-профілактичних закладів, які надають допомогу дітям з неврологічною патологією, діють неврологічні відділення на базі обласної та міської дитячої клінічної лікарні, на базі обласної та міської дитячої поліклініки проводиться амбулаторний прийом таких хворих. 

 

В центральних районних лікарнях введено в штат посади дитячого невролога, в обласному спеціалізованому будинку дитини створено відділення ранньої медико-соціальної та педагогічної реабілітації дітей - вихованців будинку дитини з захворюваннями центральної нервової системи», - повідомив Ігор Шкробанець. 

 

За його словами, медичну, педагогічну, психологічну та соціальну допомогу дітям з обмеженими можливостями здоров’я надає обласний Центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи - установа, яка вперше в Україні працює на засадах об`єднання соціальної та медичної реабілітації - в одному приміщенні з Центром за спільною угодою з 2008 року працює клініка відновного лікування «Школа життя». 

Впродовж 2011 року реабілітаційне лікування пройшли 1 тис. 502 дітей з хворобами нервової системи, з вродженими аномаліям, з хворобами опорно-рухового апарату та розладами психіки, у цьому році - 383 діток. 

Начальник Головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації повідомив, що тут розпочато будівництво бальнеологічного комплексу з харчоблоком та пансіонатом, на що виділено 500 тис. грн. з обласного бюджету, ще 2 млн. грн. - цільова субвенція з держбюджету. 

Ігор Шкробанець також сказав, що щорічно за кошти обласного бюджету закуповується препарат «Диспорт» для лікування хворих на дитячий церебральний параліч – торік, до прикладу, на придбання цього препарату було виділено 30226 грн. 

Крім того, благодійною організацією «Свобода руху» Центру подаровано препарат «Диспорт» на суму 35000 грн. «Соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича вперше передбачено розробити окрему бюджетну програму для реабілітації дітей із дитячим церебральним паралічем, у тому числі щодо надання підтримки недержавним реабілітаційним центрам», - резюмував Ігор Шкробанець.

 

Газета "Буковинська правда"