Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

Ендокринологи та ендокринні хірурги області обговорили питання радіаційних уражень щитоподібної залози

Під час заходу
26 квітня Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС)– первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, найдраматичнішою трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, щоне має аналогів за обсягами забруднення природного середовища.

У результаті потужного вибуху на ЧАЕС сталося радіоактивне зараження території в радіусі 30 кілометрів по території України, Білорусії та ряду країн Європи. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях, всього ж в Україні від Чорнобильської катастрофи постраждало більше 3 мільйонів чоловік, 90 000 було переселено із забруднених територій. Багаторічні спостереження підтверджують, що однією із найактуальніших медичних проблем, що виникли в результаті аварії на ЧАЕС, є проблема тиреоїдної патології. За післячорнобильський період захворюваність на рак щитоподібної залози суттєво зросла не тільки серед населення областей України з найвищим забрудненням радіонуклідами йоду (Київська, Чернігівська, Житомирська, Рівненська, Черкаська області та м.Київ), а й в інших регіонах, зокрема в Чернівецькій області. Результати аналізу розподілу хворих на рак щитоподібної залози за віком засвідчують приріст захворюваності серед осіб дитячого та підліткового на момент аварії віку, а також народжених у ранній післячорнобильський період, вкотре підкреслюючи небезпеку Чорнобиля для здоров'я майбутніх поколінь.

Засідання Чернівецької обласної організації «Асоціація ендокринологів Чернівецької області»

Саме питання поєднаного негативного впливу радіації та йододефіциту на здоровʼя жителів Буковини, сучасні можливості їх діагностики та профілактики стали основним предметом дискусії під час проведеного 24 квітня засідання Чернівецької обласної організації «Асоціація ендокринологів Чернівецької області», що обʼєднує фахівців-ендокринологів та ендокринних хірургів області.

Під час заходу, присвяченого Міжнародному дню пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, професор кафедри хірургії №1 ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет»доктор медичних наук професор Білоокий В.В. розповів присутнім про сучасні підходи до ранньої діагностики, хірургічного лікування та профілактики раку щитоподібної залози, а завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології доктор медичних наукпрофесор Пашковська Н.В. присвятила свій виступ питанням діагностики, сучасних терапевтичних підходів та профілактики тиреоїдної патології серед представників т.з. «груп ризику» – вагітних та породіль. Про актуальність окресленої проблеми, користь проведеного заходу свідчать чисельні питання аудиторії, жвава дискусія між учасниками акції фахівцями-медиками щодо практичної реалізації профілактичних заходів, поетапності та особливостей їх проведення для сільських мешканців та жителів м.Чернівці, співдружніх діагностичних, лікувальних та профілактичних дій ендокринологів та ендокринних хірургів для забезпечення здоровʼя жителів Буковини.

Інформацію підготувала доцент кафедри клінічної імунології,  алергології та ендокринології, к.мед.н. Оленович Ольга
Четвер, 26 квітня 2018

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».

1 грудня – День невролога

День невролога

Від імені ректорату Буковинського державного медичного університету щиросердно вітаємо неврологів з професійним святом, бажаємо творчих успіхів, міцного здоров’я, натхнення у вашій нелегкій праці.

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

1 Червня – День захисту дітей

День захисту дітей

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ. До Всесвітнього Дня захисту дітей лікарі-інтерни першого і другого року навчання, студенти стоматологічного факультету Буковинського державного медичного університету, викладачі кафедри хірургічної і дитячої стоматології відвідали з подарунками Чернівецький міський притулок для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки.
 Також викладачами кафедри та лікарями-інтернами було проведено завершення планової санації вихованців Чернівецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.