До Дня здоров’я провели акцію з виявлення цукрового діабету

За ініціативи кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ

та Чернівецького обласного ендокринологічного центру 3 квітня відбулася акція, метою якої були профілактика та раннє виявлення цукрового діабету. Всім бажаючим проведено безкоштовне визначення рівня глюкози у крові з подальшою консультацією співробітниками кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, фахівців центру. Також до акції долучилися студенти, у т.ч. іноземні громадяни, – майбутні представники лікарської спільноти.

Представники медичної професії якнайкраще розуміють цінність здоров’я. Тому, у Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім бути здоровими і життєрадісними під мирним небом України!

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, спрямований на звернення громадської уваги до проблем і питань, які пов’язані зі збереженням здоров’я населення.

Відзначають Всесвітнього дня здоров’я у день створення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Разом з тим, 7 квітня – це не просто святкова дата у біографії вельми авторитетної міжнародної організації, у цей день проводяться заходи, що підкреслюють, як багато значить здоров'я, акцентують увагу на глобальних медичних проблемах, що стоять перед охороною здоров'я планети і стають предметом обговорення лікарів усього світу.

Щороку з нагоди Всесвітнього дня здоров’я обирається тема, що відображає одну з пріоритетних галузей охорони здоров’я. У кожній країні дозволено присвячувати цей день захворюванням, які є найбільш розповсюдженими на даній території. В Україні однією з таких хвороб є цукровий діабет – надзвичайно складна та важлива проблема національної системи охорони здоров'я.

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.