Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

До Дня профілактики остеопорозу провели скринінг-анкетування

Остеопороз – це хронічне прогресуюче захворювання, при якому знижується щільність кісткової тканини і,

як наслідок, скелет стає більш крихким, а вірогідність виникнення переломів зростає. Згідно статистики ВООЗ остеопороз посідає четверте місце у списку причин інвалідності і смертності людей після інфекційних захворювань. Остеопороз – суттєва загроза як для жінок так і для чоловіків. Жінок ця хвороба вражає після 50 років, а чоловіків після 70 років.

Серед вторинних форм остеопорозу найчастіше трапляється ендокринний, який супроводжує такі захворювання як: гіперкортицизм, гіперпаратиреоз, тиреотоксикоз (дифузний токсичний зоб, токсична аденома), гіперпролактинемія, акромегалія, цукровий діабет, гіпогонадизм.

Впродовж тижня жовтня 2015 року студентами 12 групи 6-го курсу під керівництвом доцента кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Павлович Л.Б. проведено скринінг-анкетування мешканців міста Чернівці з метою виявлення серед населення ризику розвитку остеопорозу. Особам, у яких за даними опитування виявлено схильність до цього захворювання, було рекомендовано звернутися до відповідних фахівців.

19 жовтня на кафедрі клінічної імунології, алергології та ендокринології відбувся круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня профілактики остеопорозу, у якому взяли участь студенти та викладачі кафедри. Студенти 6 курсу виступили з повідомленнями «Обмін кальцію», «Остеопороз при ендокринних захворюваннях», «Лікування та профілактика остеопорозу». Всі доповіді викликали значний інтерес та жваву дискусію серед присутніх.

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.

До Дня здоров’я провели акцію з виявлення цукрового діабету

За ініціативи кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ

До Дня серця кафедра сімейної медицини провела конференцію

23вересня з нагоди Всесвітнього дня серця у КМУ «Міська поліклініка № 3» була проведена лікарська науково-практична конференція «Гострий коронарний синдром» за активної участі кафедри сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет».