До Дня профілактики остеопорозу провели скринінг-анкетування

До Дня профілактики остеопорозу провели скринінг-анкетування

Остеопороз – це хронічне прогресуюче захворювання, при якому знижується щільність кісткової тканини і,

як наслідок, скелет стає більш крихким, а вірогідність виникнення переломів зростає. Згідно статистики ВООЗ остеопороз посідає четверте місце у списку причин інвалідності і смертності людей після інфекційних захворювань. Остеопороз – суттєва загроза як для жінок так і для чоловіків. Жінок ця хвороба вражає після 50 років, а чоловіків після 70 років.

Серед вторинних форм остеопорозу найчастіше трапляється ендокринний, який супроводжує такі захворювання як: гіперкортицизм, гіперпаратиреоз, тиреотоксикоз (дифузний токсичний зоб, токсична аденома), гіперпролактинемія, акромегалія, цукровий діабет, гіпогонадизм.

Впродовж тижня жовтня 2015 року студентами 12 групи 6-го курсу під керівництвом доцента кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Павлович Л.Б. проведено скринінг-анкетування мешканців міста Чернівці з метою виявлення серед населення ризику розвитку остеопорозу. Особам, у яких за даними опитування виявлено схильність до цього захворювання, було рекомендовано звернутися до відповідних фахівців.

19 жовтня на кафедрі клінічної імунології, алергології та ендокринології відбувся круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня профілактики остеопорозу, у якому взяли участь студенти та викладачі кафедри. Студенти 6 курсу виступили з повідомленнями «Обмін кальцію», «Остеопороз при ендокринних захворюваннях», «Лікування та профілактика остеопорозу». Всі доповіді викликали значний інтерес та жваву дискусію серед присутніх.