День боротьби з онкологічними захворюваннями: розвіювання міфів

День боротьби з онкологічними захворюваннями: розвіювання міфів

4 лютого до Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями у комунальній медичній установі “Міська поліклініка №1” відбулася науково-практична конференція за участі науковців кафедр гігієни та екології, сімейної медицини, фтизіатрії та пульмонології Буковинського державного медичного університету, представників Чернівецького обласного онкологічного диспансеру.

 Саме тому, метою конференції стало визначення ролі медичних працівників, зокрема первинної ланки, у спростуванні помилкових тверджень про рак. У вступному слові головний лікар поліклініки Володимир Багрій наголосив на важливості просвітницької роботи серед населення та онкологічної настороженості в медичній практиці.

 Кандидат медичних наук, старший викладач кафедри гігієни та екології Оксана Кушнір зупинилася на питаннях первинної профілактики (“Синдром хворого приміщення. Побутові джерела канцерогенів”). Про стан проблеми з виявлення онкологічних захворювань у районі обслуговування поліклініки, зокрема, проведення скринінгових профілактичних оглядів, доповіла завідуюча відділенням профілактики Любов Власик. Ранні симптоми, сучасні методи діагностики та тактика спостереження за хворими прозвучали у доповіді професора Тамари Христич (“Пухлини в гастроентерологічні практиці”). Актуальні аспекти онкологічної ЛОР-патології висвітлила лікар-отоларинголог поліклініки Наталія Волощук. Практичним досвідом виявлення та лікування раку шкіри поділився лікар-онколог ООД Олександр Куцак. Лікар-рентгенолог Тетяна Печенюк представила рентгенівські знімки хворих на рак легень, виявлених у на базі поліклініки.

 На конференції прозвучала інформація з питань сучасних методів діагностики в онкологічній гінекології (за матеріалами науково-практичної конференції ДОЗ ЦЗН ОДА, 27.01.14р). Медичним працівникам довелося, не без труднощів, відгадати предмети у чорній скриньці, які використовують з метою своєчасного виявлення онкологічних захворювань. Це була гінекологічна щіточка та скельце як свідчення цитологічного методу діагностики. Щодо спростування міфів серед населення, озвучених на початку заходу та представлених на плакатах Міжнародного союзу проти раку, учасники конференції зробили висновок: покращення обізнаності населення та залучення до скринінгових профілактичних оглядів щонайбільшої кількості осіб сприятиме ранній діагностиці онкологічних захворювань, забезпечить ефективність лікування та продовжить тривалість життя.