Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

Ділячись знаннями, ми стаємо сильнішими

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з гемофілією викладачем кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Інною Сіцінською та студентами 27 групи 2 курсу ВДНЗУ «БДМУ» спеціальності «Лікувальна справа» організовано круглий стіл з обговорення проблем розвитку та боротьби з гемофілією.

Метою проведення цього дня є привернення уваги світової громадськості до проблем, з якими щодня стикаються хворі на гемофілію, підвищення обізнаності про спадкові захворювання, пов’язані з порушенням процесу згортання крові.

Разом із студентами було обговорено найтиповіші прояви захворювання – крововиливи у великі суглоби, що виникають раптово без будь-якої травми; крововиливи у суглоби, які часто повторюються, призводять до руйнування хряща та гемартрозу; підшкірні, внутрішньом’язові гематоми, які можуть досягати великих розмірів; кровотечі з носа, з сечових шляхів, кишково-шлункові, після видалення зубів. Було оцінено небезпечність ускладнень гемофілії – крововиливи у головний і спинний мозок та життєво важливі органи, що можуть призвести до смерті хворого; крововиливи у ділянку шиї, гортані, язика, оскільки вони стають причиною асфіксії. Виявлено, що основне лікування гемофілії полягає в регулярному введенні відсутніх у крові факторів згортання (замісна терапія).

Дата проведення Дня боротьби з гемофілією – це своєрідна данина поваги засновнику Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився 17 квітня. Гасло Всесвітнього дня гемофілії 2018 року – «Ділячись знаннями, ми стаємо сильнішими» («Sharing knowledge makes us stronger»).
Вівторок, 24 квітня 2018

«Ділячись знаннями, ми стаємо сильнішими»

Під час заходу

Таке гасло Всесвітнього дня гемофілії у 2018 році. За ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та Всесвітньої федерації гемофілії 17 квітня був проголошений Всесвітнім днем боротьби з гемофілією. Метою проведення цього дня є привернення уваги світової громадськості до проблем, з якими щодня стикаються хворі на гемофілію.

«Дзвони минулого – шляхи майбутнього»

У Чернівецькому обласному художньому музеї 1 жовтня відбулося відкриття виставки художніх робіт та виробів декоративно-прикладного мистецтва студентів та співробітників БДМУ «Дзвони минулого – шляхи майбутнього», яка приурочена 70-річчю Буковинського державного медичного університету.

«Домбровські хімічні читання» знову у Чернівцях

22-25 вересня БДМУ разом з ЧНУ імені Юрія Федьковича приймали учасників VІ Української конференції «Домбровські хімічні читання-2015».

«З відкритим серцем»

На практичному занятті студенти 2 групи 3 курсу медичного факультету№1 взяли участь в обході завідувача кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини д.мед.н., професора Ю.М. Нечитайла в педіатричному відділенні міської дитячої клінічної лікарні.