Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення...

Ділячись знаннями, ми стаємо сильнішими

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з гемофілією викладачем кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Інною Сіцінською та студентами 27 групи 2 курсу ВДНЗУ «БДМУ» спеціальності «Лікувальна справа» організовано круглий стіл з обговорення проблем розвитку та боротьби з гемофілією.

Метою проведення цього дня є привернення уваги світової громадськості до проблем, з якими щодня стикаються хворі на гемофілію, підвищення обізнаності про спадкові захворювання, пов’язані з порушенням процесу згортання крові.

Разом із студентами було обговорено найтиповіші прояви захворювання – крововиливи у великі суглоби, що виникають раптово без будь-якої травми; крововиливи у суглоби, які часто повторюються, призводять до руйнування хряща та гемартрозу; підшкірні, внутрішньом’язові гематоми, які можуть досягати великих розмірів; кровотечі з носа, з сечових шляхів, кишково-шлункові, після видалення зубів. Було оцінено небезпечність ускладнень гемофілії – крововиливи у головний і спинний мозок та життєво важливі органи, що можуть призвести до смерті хворого; крововиливи у ділянку шиї, гортані, язика, оскільки вони стають причиною асфіксії. Виявлено, що основне лікування гемофілії полягає в регулярному введенні відсутніх у крові факторів згортання (замісна терапія).

Дата проведення Дня боротьби з гемофілією – це своєрідна данина поваги засновнику Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився 17 квітня. Гасло Всесвітнього дня гемофілії 2018 року – «Ділячись знаннями, ми стаємо сильнішими» («Sharing knowledge makes us stronger»).
Вівторок, 24 квітня 2018