Благодійна акція до Дня людини із синдромом Дауна

Кожного року у березні світова громадськість відзначає День людини із синдромом Дауна. Зауважимо, що День проведення вибраний не випадково, адже це двадцять перший день третього місяця, що засвідчує наявність у клітинах людини третьої хромосоми в 21-й парі.

17 березня викладачі та студенти Буковинського державного медичного університету за сприяння ректорату і медичного факультету №2 провели благодійну акцію для діток спеціалізованої дошкільної установи № 31, що по вулиці Руданського, приурочену до Міжнародного дня людини із синдромом Дауна.

“Ми зробили діткам подарунки – канцелярське приладдя та солодощі, а крім того студенти-медики – артисти палацу “Академічний” під керівництвом Валентини Головко презентували маленьким глядачам цікаву театрально-розважальну постановку, у якій діти також брали участь. Щиро дякуємо всім, хто долучився до доброї справи,” – розповідає головний куратор медичного факультету №2 Яна Телекі, асистент кафедри внутрішньої медицини БДМУ, член організаційного комітету акції.

Професор кафедри психології та соціології Алла Борисюк, помічник ректора з іміджевої політики, відзначила, що колектив закладу та дітки залишилися задоволені театральною постановкою та висловили щиру вдячність організаторам й побажання нових зустрічей. Бути добрими просто. Не забувайте про це.

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти з 17 березня 2014 року працюють безкоштовні курси  з надання першої долікарської допомоги.

В Чернівецькій міській поліклініці №1 запрацював новий цифровий флюорограф

Незборецький Ігор Володимирович

Чудо медичної техніки має багато переваг над своїм плівковим попередником. В першу чергу – це безпечність, адже у цифрового апарату радіаційне випромінювання на 40% менше, ніж у плівкового, а ось пропускні можливості набагато більше – до 100 знімків на день. Також нове обладнання дає можливість встановити більш достовірний діагноз. Сьогодні подивитись на те, як працює новий апарат, до поліклініки завітали секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин та начальник міського управління охорони здоров’я Ігор Незборецький.