Україна – ЄС: повсякденне життя українця та європейця

Україна – ЄС: повсякденне життя українця та європейця

25 березня проректор з науково-педагогічної роботи та виховання доцент Ніна Зорій, завідувач кафедри психології та соціології БДМУ та викладач кафедри, кандидат політичних наук Надія Бурейко взяли участь у презентації проекту “ Україна – ЄС: повсякденне життя українця та європейця” реалізованого газетою “Буковинське віче” та міжнародним фондом “Відродження”. На заході були присутні журналісти-учасники проекту, чернівецькі політологи, викладачі, фахівці з соціальних питань, студенти-активісти факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

Проект реалізовуються наступним чином: для аналізу обирається певна проблема, як правило, соціального характеру, над якою працюють українські та іноземні журналісти (представники Європейського Союзу). В результаті на шпальтах газети з’являється дві статті однакової тематики, однак із поглядом на проблему очима українця та представника ЄС. Зрозуміло, погляд цей часто суттєво різниться, та й стан досліджуваних проблем в Україні, на превеликий жаль, традиційно значно гірший, аніж в країнах Європейського Союзу. Таким чином, вимальовується головний “меседж” проекту – інформування українського суспільства про переваги Європейського Союзу на прикладах реального життя пересічного громадянина. За словами Лесі Воронюк, “якби українці знали про соціальні захисти та права європейців, політична дискусія щодо євроінтеграції була б вичерпана”.

Ніна Зорій наголосила, що такі проекти є важливими для формування суспільної думки та позитивно впливають на психологію вибору й усвідомлення українцями себе як єдиної нації та як організму, який може впливати на державні процеси. Надія Бурейко акцентувала на актуальності проекту саме в нинішніх умовах ведення інформаційної війни в Україні/за Україну, коли формування правильного медійного поля є надзвичайно важливим.