Індійська спільнота відзначила національне свято

національне свято Індії

26 січня індійська спільнота студентів Буковинського державного медичного університету відзначила День Республіки Індія.

Студенти підготовчого відділення, першого та другого курсів спільно з головним куратором медичного факультету № 3 Гарасом М. Н., викладачами кафедри психології та соціології Жуковською А.О. та Павлюк О.І., кафедри суспільних наук та українознавства Аністратенко А.В. підготували імпрезу «Що таке Індія».

Національне вбрання, страви, традиції, пісні – це далеко не все. що можна було почути й побачити на святі. «З рідної держави неможливо поїхати, адже Батьківщина міститься не на карті. Вона – у кожного в серці» - ділиться враженнями від першого святкування Дня Республіки поза межами своєї країни студентка Ійпе Флорін.

Дівчата демонстрували на охочих моделях уміння малювати мехенді – традиційний індійський малюнок хною на шкірі, а хлопці тим часом почастували присутніх індійським чаєм, що його готують на молоці. Найчастіше малюють таке тимчасове татуювання на долонях або кисті рук. Мехенді вважається жіночою прикрасою, а самі малюнки носять символічний характер, хоч і мають суто декоративну роль. Часто зображається сонце й різні солярні знаки як символи розуму і духовного світла, а також квіти як символ єднання людини з природою.

Єднання в різних проявах і аспектах – є характерною особливістю індійської культури: 1652 діалекти, 21 офіційна мова, окрім гінді та англійської, сотні віросповідань – у таких полікультурних і поліетнічних умовах живе ця незбагненна держава вже багато віків. Як писав Юрій Андрухович у поемі «Індія»: «Індія - це не зовсім півострів. Це материк, що межує з Нічим. Ані атлас, ані словник не враховують факту, що світ оповитий Нілом», а викладачі університету намагаються у процесі навчання студентів зберегти їхню природну схильність поєднувати різні вміння, якості та додати до природного відчуття інтелектуальний кругозір і освітні компетенції.

 

Галерея зображень: 
Національне свято Індії
Національне свято Індії
Національне свято Індії
Національне свято Індії