Індійська спільнота відзначила національне свято

національне свято Індії

26 січня індійська спільнота студентів Буковинського державного медичного університету відзначила День Республіки Індія.

Студенти підготовчого відділення, першого та другого курсів спільно з головним куратором медичного факультету № 3 Гарасом М. Н., викладачами кафедри психології та соціології Жуковською А.О. та Павлюк О.І., кафедри суспільних наук та українознавства Аністратенко А.В. підготували імпрезу «Що таке Індія».

Національне вбрання, страви, традиції, пісні – це далеко не все. що можна було почути й побачити на святі. «З рідної держави неможливо поїхати, адже Батьківщина міститься не на карті. Вона – у кожного в серці» - ділиться враженнями від першого святкування Дня Республіки поза межами своєї країни студентка Ійпе Флорін.

Дівчата демонстрували на охочих моделях уміння малювати мехенді – традиційний індійський малюнок хною на шкірі, а хлопці тим часом почастували присутніх індійським чаєм, що його готують на молоці. Найчастіше малюють таке тимчасове татуювання на долонях або кисті рук. Мехенді вважається жіночою прикрасою, а самі малюнки носять символічний характер, хоч і мають суто декоративну роль. Часто зображається сонце й різні солярні знаки як символи розуму і духовного світла, а також квіти як символ єднання людини з природою.

Єднання в різних проявах і аспектах – є характерною особливістю індійської культури: 1652 діалекти, 21 офіційна мова, окрім гінді та англійської, сотні віросповідань – у таких полікультурних і поліетнічних умовах живе ця незбагненна держава вже багато віків. Як писав Юрій Андрухович у поемі «Індія»: «Індія - це не зовсім півострів. Це материк, що межує з Нічим. Ані атлас, ані словник не враховують факту, що світ оповитий Нілом», а викладачі університету намагаються у процесі навчання студентів зберегти їхню природну схильність поєднувати різні вміння, якості та додати до природного відчуття інтелектуальний кругозір і освітні компетенції.

Галерея зображень:
Національне свято Індії

1 Червня – День захисту дітей

День захисту дітей

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ. До Всесвітнього Дня захисту дітей лікарі-інтерни першого і другого року навчання, студенти стоматологічного факультету Буковинського державного медичного університету, викладачі кафедри хірургічної і дитячої стоматології відвідали з подарунками Чернівецький міський притулок для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки.
 Також викладачами кафедри та лікарями-інтернами було проведено завершення планової санації вихованців Чернівецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.

БДМУ розширює міжнародні контакти

Викладач кафедри психології та соціології БДМУ, к.політ.н. Надія Бурейко пройшла стажування в Європейській академії дипломатії (м. Варшава, Польща), програма якої цьогоріч, у першу чергу, була сфокусована на проблемах України крізь призму її геополітичного положення між Європейським Союзом та Росією.