Кафедрою дерматовенерології проведено заходи з нагоди Дня меланоми

У рамках Всесвітнього Дня меланоми співробітники кафедри дерматовенерології Буковинського державного медичного університету 24 березня провели «День відкритих дверей» з метою обстеження на наявність ознак меланоми.

Всього співробітниками кафедри було оглянуто та проведено дерматоскопічне обстеження 32 осіб – мешканців м. Чернівці та області на наявність преканкрозів та злоякісних новоутворень шкіри.

Після обстеження трьох пацієнтів було направлено до лікаря-онколога з метою видалення доброякісних новоутворень шкіри (папіломатозні невуси), а 16 пацієнтам рекомендовано повторне обстеження у дерматолога через 6 місяців. Усім пацієнтам по закінченню обстеження були надані рекомендації щодо правил догляду за шкірою, захисту ділянок шкіри з наявністю доброякісних новоутворень від травматизації та надмірної дії інсоляції, за показами – диспансерне спостереження у лікаря-дерматолога та онколога.

У рамках заходу викладачі кафедри дерматовенерології провели тематичні виступи на практичних заняттях зі студентами 4 курсу медичних факультетів №1 та №2 (групи №11, №25, №26) із демонстрацією методики дерматоскопічного обстеження пацієнтів з метою ранньої діагностики новоутворень шкіри (проф. Денисенко О.І., доц. Гаєвська М.Ю., асист., к.мед.н. Шуленіна О.В., асист., к.мед.н. Гулей Л.О.). Обговорено рідкісний клінічний випадок у пацієнтки з діагнозом: Ювенільна меланома (асист., к.мед.н. Шуленіна О.В.). Також проведено круглий стіл з іноземними студентами 4 курсу (група №42) з обговоренням актуальних питань меланоми (асист. Карвацька Ю.П.)

У рамках Всеукраїнського Дня меланоми також проведено тематичний виступ на засіданні студентського наукового гуртка кафедри дерматовенерології з обговоренням питань діагностики, тактики ведення пацієнтів та профілактики розвитку меланоми шкіри (доц. Перепічка М.П.).

З метою удосконалення знань лікарів-інтернів спеціальності «Дерматовенерологія» з питань меланоми їм прочитано тематичну лекцію «Меланома, клінічні особливості, діагностика, лікування та профілактика» (доц. Перепічка М.П.). У рамках заходу також прочитано тематичну лекцію «Преканкрози. Меланома шкіри, клінічні прояви, принципи діагностики та лікування» для лікарів-слухачів циклу тематичного удосконалення «Актуальні питання дерматовенерології» (проф. Денисенко О.І.).

Відбувся круглий стіл з сестринської справи

Сестринська справа - це найдавніше мистецтво, яке концентрується на турботі про пацієнта.

Відбувся Медико-фармацевтичний конгрес BIMCO

З 8 по 10 квітня у Буковинському державному медичному університеті відбувся ІІ Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів та молодих учених «Новітні тенденції в медицині та фармації, BIMCO 2015».

Відбулася акція «Кожна людина має право жити!»

1 грудня на базі Обласної дитячої клінічної лікарні за підтримки завідувача кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб професора Колоскової О.К. проведена акція присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом та толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих «Кожна людина має право жити!».

День боротьби з онкологічними захворюваннями: розвіювання міфів

4 лютого до Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями у комунальній медичній установі “Міська поліклініка №1” відбулася науково-практична конференція за участі науковців кафедр гігієни та екології, сімейної медицини, фтизіатрії та пульмонології Буковинського державного медичного університету, представників Чернівецького обласного о