19 червня – День медичного працівника

19 червня – День медичного працівника

Дорогі колеги та студенти! Від усієї душі вітаю Вас з професійним святом – Днем медичного працівника. Вольтер сказав: «Люди, які повертають здоров'я іншим, виявляючи дивовижне єднання майстерності та людяності, стоять вище за всіх великих на цій землі».

Медик – це не тільки професія, а й спосіб життя, особливий тип мислення і душевної організації. У цей день ми відчуваємо особливу гордість за нашу причетність до однієї з найбільш гуманних і затребуваних професій.

У становленні висококваліфікованого фахівця, справжнього майстра своєї справи багато залежить від освіти і викладачів, які поєднують в собі дар лікувальної та педагогічної роботи. Тому нашим завданням є підготовка не лише молодих спеціалістів, вірних клятві Гіппократа, але й людей високої моральності та інтелігентності.

Потужний потенціал професорсько-викладацького складу клінічних кафедр складають 46 професорів, 53 доктора медичних наук, 144 доцента та 225 кандидатів медичних наук, з них: вищу атестаційну лікарську категорію має 181 співробітник, першу – 70, другу – 37. Підтвердженням високого професійного рівня викладачів є призначення 51 співробітника клінічних кафедр БДМУ обласними позаштатними спеціалістами та консультантами Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА та міського управління охорони здоров’я. 14 співробітників університету мають звання «Заслужений лікар України».

За результатами галузевого моніторингу діяльності ВНЗ ІV рівня акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України за 2015 рік БДМУ за показниками лікувальної діяльності займає 5-е місце серед 17 ВМНЗ України.

За 2015 рік співробітниками клінічних кафедр проведено 201743 консультацій та професорських обходів у лікувально-профілактичних закладах міського та обласного підпорядкування. Зроблено 14008 діагностичних досліджень (УЗД, ЕКГ, КТГ, ВЕМ, інвазивні маніпуляції тощо).

Пріоритетним для БДМУ є створення університетських Центрів, мета яких полягає у наданні висококваліфікованої консультативно-лікувальної допомоги студентам, співробітникам університету, населенню Буковинського краю на основі впровадження в медичну практику сучасних технологій. Поєднання клінічної, наукової та освітньої діяльності багатопрофільного закладу охорони здоров’я ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги – Університетська лікарня»при максимальному використанні потенціалу БДМУ є підґрунтям реформування медицини на Буковині при наданні спеціалізованої медичної допомоги на III-у рівні, що дає можливість розширити спектр та рівень надання високоспеціалізованої та спеціалізованої лікувально-консультативної допомоги.

В Університетській лікарні створені та функціонують:

-         Обласний Центр ендоурології та літотрипсії

-         Обласний центр ендоскопічної хірургії 

-         Обласний центр пластичної реконструктивної та естетичної хірургії

-         Обласний центр гнійних ран та хірургічних ускладнень цукрового діабету

-          Обласний центр термічних уражень та дермопластики

-         Обласний центр травматології, ендопротезування, патології суглобів та хребта

-         Клінічної лабораторної діагностики

На перспективу планується відкрити центри:

• Внутрішньої медицини, невідкладної терапії та гастроентерології;

• Ендопротезування та політравми;

• Невідкладної нейрохірургії, неврології та тромболізісу.

Таким чином, лікувальна робота є одним з основних видів діяльності університету і здійснюється в тісній взаємодії з усіма його структурними підрозділами, клінічними базами та органами практичної охорони здоров'я.

Дорогі колеги, студенти, медичні працівники краю, бажаю Вам міцного здоров'я, сімейного добробуту, успіхів на професійний ниві та в усіх починаннях! Нехай Ваш талант, досвід і милосердя будуть затребувані лише у мирний час!

З повагою

Ректор                                             Тарас Бойчук