Шановні учасники народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Трембіта»!
Щиросердечно вітаю Вас зі славним ювілеєм – 55-річчям творчої діяльності Ансамблю!
Університет впродовж всієї історії розвитку завжди був могутнім оберегом української культури. Сьогодні це один із потужних чинників національного відродження, духовного розвитку суспільства, утвердження європейських гуманістичних цінностей. У культурно-мистецькому житті міста Чернівці та Буковинського краю ансамбль відіграє особливу роль, приймаючи участь у різноманітних заходах фестивалях та конкурсах. Колектив неодноразово нагороджений грамотами, дипломами а також визнаний лауреатами, дипломантами Всеукраїнських і Міжнародних мистецьких конкурсів та фестивалів. «Трембіта» – постійний учасник та лауреат Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» у Польщі, Румунії та Угорщині.
Мистецтво не потребує ототожнень і визначень. Проте ми знаємо, що медицина подарувала світові не тільки блискучих науковців, але й чудових поетів, письменників і композиторів. Достатньо згадати хоча б славних митців, які творили у стінах Чернівецького медичного інституту. Керівником оркестру Ансамблю свого часу був Володимиро Івасюк. Саме під час навчання в Чернівецькому медичному інституті він розпочав свою композиторську діяльність і написав відому на ввесь світ «Червону руту». Михайло Ткач – автор славнозвісної «Марічки» також навчався в інституті. Солістом Ансамблю був Заслужений працівник культури України Юрій Краснобаєв.
Історію Ансамблю творили такі колишні студенти, а на сьогодні відомі науковці та клініцисти, як: Георгій Васильович Гайко – доктор медичних наук, професор, директор Української НДІ травматології та ортопедії, член-кореспондент АМН України; Василь Михайлович Корнацький – доктор медичних наук, професор, головний лікар Інституту кардіології імені М.Д. Стражеска Національної академії медичних наук, заслужений лікар України та багато інших.
Шановні учасники народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Трембіта» всіх поколінь студентів, своєю творчістю Ви збагатили скарбницю української культури самобутніми обробками народних пісень та оригінальними різножанровими музичними творами. За славні 55 років існування репертуар Ансамблю налічує понад 300 пісень, створено 50 оркестрових номерів, поставлено 30 вокально-хореографічних композицій.
Прийміть щиру подяку за ті добрі думки та почуття, які ви своєю творчістю пробуджували у людях, за те, що ансамбль нині тішить та захоплює своєю майстерністю, дивовижною атмосферою творчості глядачів.
Нехай служіння українській культурі та рідному навчальному закладові й надалі буде для вас джерелом високого натхнення та нових досягнень у професій сфері. Шановні керівники ансамблю, плекайте молоді таланти та впевнено торуйте шлях України у європейський та світовий культурний простір.
Від щирого серця бажаю вам натхнення, благодатного розвитку вашого таланту, втілення творчих задумів для плідної і успішної роботи на ниві мистецтва, а також незмінних глядацьких симпатій!
З повагою
Ректор Т.М. Бойчук
- 355 переглядів
- Відправити електронною поштою