Здоров’я потрібно берегти

Здоров’я потрібно берегти

До Всесвітнього дня здоров’я співробітниками кафедр сімейної медицини та патоморфології БДМУ проведено “круглий стіл” та екскурсію для дівчаток-підлітків – учениць Чернівецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.

Здорові люди здебільш рідко задумуються про те, як правильно і розумно розпоряджатись безцінним даром від Бога і матінки-природи – здоров’ям. А тим більше не розмірковують над тим, що робити, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу.

Саме тому вже сьоме десятиріччя поспіль за ініціативи ВООЗ щороку 7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я. Тема Всесвітнього дня здоров’я цьогоріч – “Трансмісивні захворювання”.

Враховуючи вище сказане, Всесвітньому дню здоров’я були присвячений “круглий стіл” та екскурсія, які були проведені співробітниками кафедр сімейної медицини (завідувач – професор Семен Білецький) та патоморфології (завідувач професор – Ігор Давиденко) для дівчаток-підлітків – учениць загальноосвітньої школи-інтернату “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”. Окрім того, саме ці дівчатка є ученицями “Школи шляхетних українок”, котра була організована і працює під патронатом Чернівецького обласного осередку Союзу Українок (голова – Ганна Глібка).

Провела екскурсію діловод і старший лаборант кафедри патоморфології Надія Беседінська. Величезна кількість експонатів пов’язаних із різними видами патології була представлена увазі молоді; окремі з них мають не тільки наукову і пізнавальну цінність, але й історичну (окремі експонати були виготовлені за часів панування Австро-Угорщини на Буковині і збереглися по сьогодні у дуже доброму стані). Надія Беседінська із глибоким знанням історії походження препарату, наявної патології, наводила приклади із anamnesis morbi пацієнтів, що слугували напучуванням молодим людям, як себе потрібно поводити в житті, щоб такого не трапилось. Екскурсія, проведена Надією Іллівною, не просто “формально” запам'яталась, але глибоко торкнулася серця і закарбувалась у пам’яті.

Відтак, професором кафедри сімейної медицини Ларисою Сидорчук пізнавально та інформативно було проведено “круглий стіл” із цікавою вікториною на медичну тематику “Від здоров’я до краси, через красу до здоров’я”. Окремо розглянули питання “дівчачого” здоров’я, попередження абортів у підлітковому віці та трансмісивних захворювань, що передаються статевим шляхом. У жвавій дискусії дівчата-підлітки задавали питання та обговорювали відповіді на них. На завершення дійшли спільного висновку, що здоров’я – безцінний дар і, як говориться у прислів’ї: “Здоров’я бережи змолоду, а честь – зроду”.