Співробітники БДМУ взяли участь у міжнародній конференції з рідкісних захворювань

З 29 червня по 3 липня 2017 року у м. Бялобжегі (Республіка Польща) проходила Міжнародна конференція рідкісних захворювань «Рідкісні хвороби – відкрий серце і розум для рідкісних генетичних хвороб».

У конференції взяли участь: доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології Світлана Ясніковська, доцент кафедри педіатрії та медичної генетики Ірина Ластівка, доцент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Світлана Семененко, асистент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Віта Анцупова та асистент кафедри педіатрії та медичної генетики Мар’яна Ризничук.

Науковці університету взяли участь у роботі пленарних засідань, секцій та практичних семінарів, медичних консультаціях та консиліумах, присвячених фундаментальним і прикладним аспектам проблеми рідкісних захворювань. Зокрема, були обговорені новітні методи діагностики, патофізіології та клініки захворювань обміну речовин, метаболічні та рідкісні захворювання, методи реабілітації пацієнтів при рідкісних захворюваннях, довготривалого паліативного догляду за пацієнтами, вчасна пренатальна діагностика. Ознайомилися із сучасними методами моделювання окремих захворювань, діагностики, лікування та стабілізації патологічного процесу.

Під час роботи конференції проведено обмін науковою інформацією, відбулися зустрічі з видатними вченими в галузі рідкісних захворювань, фахівцями, експертами, головою правління Асоціації рідкісних захворювань пані Терезою Матулька. Співробітники БДМУ відвідали майстер-клас, який проводила пані Анна Тілки-Шиманська, професор Інституту педіатрії та рідкісних метаболічних захворювань (м. Варшава). З професором університету біології, географії та океанології (м. Гданськ). паном Гжегожом Ведзіном обговорено моделювання рідкісних метаболічних захворювань та дослідження патофізіологічних процесів на експериментальних об’єктах.

Найбільше уваги на конференції приділялось новітнім методам моделювання, діагностики та лікування рідкісних захворювань. Разом Із колегами з різних країн обговорено досвід та можливості впровадження нових досягнень у дослідженні патогенезу рідкісних захворювань у наукову роботу та навчальний процес.

Благодійна акція до Дня людини із синдромом Дауна

Кожного року у березні світова громадськість відзначає День людини із синдромом Дауна. Зауважимо, що День проведення вибраний не випадково, адже це двадцять перший день третього місяця, що засвідчує наявність у клітинах людини третьої хромосоми в 21-й парі.

Благодійна акція співробітників БДМУ до Дня захисту дітей

Благодійна акція студентів БДМУ

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, що відзначається щорічно 1 червня, співробітники кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету за сприяння завідувача кафедри, професора Олени Колоскової відвідали з благодійною акцією Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій “Садгора.

Благодійна акція студентів БДМУ для учнів школи-інтернату №4

Студенти коледжу БДМУ І курсу (спеціальність «Фармація») разом з куратором Купчанко Катериною провели благодійну акцію для учнів Чернівецької школи-інтернату №4. Час пролетів швидко, але відчуття дитячої вдячності від отриманих подарунків та спілкування з дітьми схвилювали та розчулили наших студентів, які пообіцяли їх навідувати.

Благодійна акція “Подаруй дітям радість”

16 квітня, у передсвяткові Великодні дні студенти ІІ курсу медичного факультету №4 (спеціальність “Педіатрія”) БДМУ разом з головним куратором Світланою Семененко зорганізували благодійну акцію у притулку для дітей, що знаходиться по вул. Головній,169, м. Чернівці. Зауважимо, що майбутні педіатри досить часто відвідують даний притулок з різноманітними заходами.