Рання діагностика бронхіальної астми знижує ризик інвалідизації

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією в 2017 році на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб проведено круглий стіл, який присвячений проблемам бронхіальної астми в дітей.

Викладачі кафедри проводили майстер-класи з методики проведення спірографії дітям, хворим на бронхіальну астму. Увага студентів акцентувалась на методах доставки препаратів дітям різного віку та, особливо, принципам небулайзерної терапії в педіатрії.

Разом із лікарями пульмонологічного відділення КМУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» проводився обхід хворих у відділенні а також саносвітробота, спрямована на методи контролю над хворобою та засобам профілактики бронхіальної астми.

Бронхіальна астма є серйозною глобальною проблемою охорони здоров'я. Незважаючи на труднощі щодо отримання якісних епідеміологічних даних, дослідження останніх років свідчать про те, що 4–8 % населення страждають від цієї патології. Серед дітей даний показник підвищується до 5–10 %, серед дорослих — коливається в межах 5–6 %.

Сьогодні бронхіальна астма асоційована з ризиком інвалідизації та смертності.

Згідно з даними ВООЗ, серед 15 мільйонів пацієнтів, що є інвалідами, 1 % становлять хворі на бронхіальну астму. Ця патологія не тільки впливає на психічні, фізичні та соціальні аспекти життя хворої дитини, але й морально і фінансово виснажує членів її сім’ї.

Саме тому своєчасне виявлення даного захворювання сприятиме не лише зниженню інвалідизації і підвищенню ефективності лікування, але й уникненню додаткових фінансових витрат сім’ї. Водночас недостатня підготовка лікарів першого контакту (поліклінічної служби) у питаннях клінічної алергології призводить до пізньої діагностики бронхіальної астми і несвоєчасного призначення адекватної терапії.

Галерея зображень:
Рання діагностика бронхіальної астми знижує ризик інвалідизації