Рання діагностика бронхіальної астми знижує ризик інвалідизації

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією в 2017 році на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб проведено круглий стіл, який присвячений проблемам бронхіальної астми в дітей.

Викладачі кафедри проводили майстер-класи з методики проведення спірографії дітям, хворим на бронхіальну астму. Увага студентів акцентувалась на методах доставки препаратів дітям різного віку та, особливо, принципам небулайзерної терапії в педіатрії.

Разом із лікарями пульмонологічного відділення КМУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» проводився обхід хворих у відділенні а також саносвітробота, спрямована на методи контролю над хворобою та засобам профілактики бронхіальної астми.

Бронхіальна астма є серйозною глобальною проблемою охорони здоров'я. Незважаючи на труднощі щодо отримання якісних епідеміологічних даних, дослідження останніх років свідчать про те, що 4–8 % населення страждають від цієї патології. Серед дітей даний показник підвищується до 5–10 %, серед дорослих — коливається в межах 5–6 %.

Сьогодні бронхіальна астма асоційована з ризиком інвалідизації та смертності.

Згідно з даними ВООЗ, серед 15 мільйонів пацієнтів, що є інвалідами, 1 % становлять хворі на бронхіальну астму. Ця патологія не тільки впливає на психічні, фізичні та соціальні аспекти життя хворої дитини, але й морально і фінансово виснажує членів її сім’ї.

Саме тому своєчасне виявлення даного захворювання сприятиме не лише зниженню інвалідизації і підвищенню ефективності лікування, але й уникненню додаткових фінансових витрат сім’ї. Водночас недостатня підготовка лікарів першого контакту (поліклінічної служби) у питаннях клінічної алергології призводить до пізньої діагностики бронхіальної астми і несвоєчасного призначення адекватної терапії.

Галерея зображень:
Рання діагностика бронхіальної астми знижує ризик інвалідизації

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.