Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

Всесвітній день боротьби з раком

До Всесвітнього дня боротьби з раком 04 лютого на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ

та в КМУ «Міська поліклініка № 1» доценти І.В. Навчук і М.І. Грицюк , асистенти Ж.А. Ревенко, Л.Й. Власик, яка завідує відділенням профілактики поліклініки, провели низку заходів з лікарями та пацієнтами.

1. круглі столи на тему: «Рак – як медико-соціальна проблема» (з лікарями та пацієнтами);
  2. міні-лекції на тему: «Профілактика раку в умовах сьогодення»;
  3. конкурс на кращі санітарні бюлетені, виготовлені студентами БДМУ та лікарями поліклініки на теми: «Вплив злоякісних новоутворень на здоров’я населення», «Боротьба з основними чинниками ризику виникнення злоякісних новоутворень», «Зупинимо рак молочної залози».

Під час круглих столів лікарі поліклініки продемонстрували високі знання щодо профілактики раку. Викладачі кафедри гідно оцінили їх виступи та підготовлені ними і студентами БДМУ санітарні бюлетені.

У рамках співпраці з практичною охороною здоров’я санітарні бюлетені було передано КМУ «Міська поліклініка № 1» для подальшого використання.

Головна мета проведених заходів – звернути увагу лікарів на проблему не лише з медичного (профілактичного) погляду, а й в аспекті сприйняття її суспільством загалом та хворими на цю недугу зокрема.

1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.