Викладачі та студенти провели просвітницьку акцію до Дня Землі

До Дня науки асистент кафедри гігієни та екології Візнюк І.Д. разом зі студентами 2 групи 1 курсу фармацевтичного факультету Клочковою Д.А., Фокшей Ю.О. та ст. лаборантом кафедри гігієни та екології Яворенко К.Ю. провели просвітницьку акцію

присвячену Всесвітньому Дню Землі з учнями Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №41 та Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34 на базі юнацької бібліотеки м. Чернівці.

Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій його красі та різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Чим ми їй віддячуємо? Вже здавна у різних країнах світу це питання набуло актуальності. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося… Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.

Так, офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День - Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН №A/RES/63/278, яка була затверджена у 2009-му році, зазначено, що термін «Матінка-Земля» досить поширений у різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу. Він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою. Дата святкування вибрана не випадково: спочатку, за даними проекту DilovaMova.com, у цей день, в одній з найпотужніших, масштабних і розвинених країн світу, в США, відзначався День дерев. США були однією з перших країн, що заснували екологічні свята на державному рівні, до того ж дерево часто символізує життя.

День Землі щорічно відзначається у 147 країнах. У цей день у різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну єдність і докласти зусиль для захисту миру й збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства й солідарності народів. І, в той же час, – це заклик до дії в ім'я збереження миру й життя на Землі, збереження Людини і Культури.

«Імунітет - непомітна броня»

26 листопада на базі Міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді для вихованців гуртків екологічного, біологічного, науково-дослідницького профілів під керівництвом завідувача кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб професора Колоскової О.К., за участі асистентів кафедри Шаховою О.О. та Власовою О.В.

«Вірність традиціям українського козацтва»

Поміж Богородичними празниками церковного року особливу увагу заслуговує празник Покрови Пресвятої Богородиці. В Україні його відзначають 14 жовтня як свято релігійне, національне, родинне.

Бережімо життя та мир на планеті Земля

Як невід’ємна частина загальнолюдської культури, екологічна культура формується на основі екологічної освіти молоді, виховання екосистемного мислення, тобто, погляду на природу, як на цілісну живу оболонку Землі та людину, як її складову.

В БДМУ буковинців навчатимуть надавати першу долікарську допомогу

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти охочим будуть проводити навчальні заняття щодо надання першої медичної долікарської допомоги. Потреба у таких курсах виникла у зв’язку з численними проханнями жителів нашого краю.