Консультативні виїзди у навчально-практичні центри

Консультативні виїзди у навчально-практичні центри

ПЕРВИННА МЕДИКО-САНІТАРНА ДОПОМОГА. Упродовж 4-5 червня співробітники кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету в складі завідувача кафедри, професора Семена Білецького, доцента кафедри Тетяни Казанцевої, доцента кафедри Оксани Петринич, асистента Аліни Соколенко здійснили консультативні виїзди до Навчально-практичних центрів первинної медико-санітарної допомоги БДМУ на базі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини в с. Коровія Глибоцького району та с. Бояни Новоселицького району.
Під час виїздів проконсультовано 35 хворих. Надано організаційно-методичну допомогу з питань впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги на первинному рівні.
Одним з шляхів зниження смертності від ускладнень серцево-судинних захворювань є забезпечення доступності ліків та зменшення фінансового тягаря пацієнта. В Україні впроваджено реімбурсацію на препарати для лікування гіпертонічної хвороби (еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін). Даний проект започаткований постановою № 340 від 25.04.2012 р. Kабінету Міністрів України “Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою”.
Під час консультативних виїздів до НПЦ ПМСД БДМУ в с. Коровія Глибоцького району та с. Бояни Новоселицького району хворим на гіпертонічну хворобу виписано 38 рецептів за механізмом часткового відшкодування вартості ліків згідно переліку реімбурсованих засобів.