Видатний фармаколог Буковини – професор Ю.І. Іванов

З нагоди 75-х роковин БДМУ та 50-річчя з початку трудової діяльності в університеті провели науковий семінар «Життєвий та науковий шлях відомого фармаколога професора Юрія Івановича Іванова».

Завідувач кафедри фармакології, професор Заморський Ігор Іванович на семінарі наголосив на вагомі наукові здобутки знаного буковинського вченого зі світовим ім’ям у галузі фармакології та патофізіології функцій нирок і водно-сольового обміну, доктора медичних наук, професора Ю. І. Іванова (1935-1997 рр.), який займався вивченням натрійуретичного фактора (гормону) та пошуком ліків, що впливають на нирки і впродовж 25-ти років завідував кафедрою фармакології Чернівецького медичного інституту (з 1972 по 1997 pp.). А розпочав трудову діяльність в Чернівецькому медичному інституті професор Ю. І. Іванов з 1969 року, працюючи доцентом кафедри патологічної фізіології.

Професор Косуба Раїса Борисівна, учениця Юрія Івановича, ознайомила усіх присутніх викладачів кафедри фармакології з професійними досягненнями талановитого науковця, педагога, експериментатора і винахідника, засновника наукового напряму фармакології водно-сольового обміну і функції нирок. Професор Юрій Іванович Іванов керував вико­нанням 3 докторських (Косуба Р. Б., Гапон Л. І., Коновчук В. М.) і 16 кандидатських дисертацій (Гапон Л. І., Яковлєв В. Є., Марущак В. М., Орловський В. Ф., Бондар Г. В., Парфенюк В. В., Мостовий В. С., Коновчук В. М., Петрюк А. Є., Тереножкіна Н. П., Сімонія Т. В., Михаль­ський А. В., Власик Л. І., Філіпець Н. Д., Кишкан І. Г., Геруш О. В.). Є автором та співавтором понад 150 наукових і навчально-методичних праць, з яких 3 монографії («Методы экспериментального исследования почек и водно-солевого обмена» (1972); «Влияние лекарственных средств на почки» (1982); «Статистическая обработка результатов медико-биологических исследований на микрокалькуляторах по программам» (1990) та 2 підручника (з патофізіології, фармакології). Він – автор понад 20 раціоналізаторських пропозицій та 2 винаходів. Нагороджений знаком «Изобретатель СССР» та «Відмінник охорони здоров’я». У 1995 р. професору Ю. І. Іванову за внесок у розвиток медичної науки та підготовку наукових кадрів присвоєне почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України». Також Раїса Борисівна відмітила високі морально-людські якості Юрія Івановича, його багатство душі, яким він щедро ділився зі студентами, колегами, науковцями. Зачитала рядки віршів, що свого часу писав Юрій Іванович.

До роботи семінару долучилися наукові учні професора Ю. І. Іванова і усі, хто з присутніх особисто знав Юрія Івановича, які з щирістю і теплотою в душі згадали цікаві лекції з фармакології, корисні поради молодим науковцям-експериментаторам, його вимогливість, доброзичливість та невичерпну енергію. Зокрема, доцент Петрюк Анатолій Євгенович (колишній аспірант), доцент Кишкан Інна Григорівна (колишня здобувачка) та доцент Копчук Тамара Григорівна (колишня студентка) поділилися своїми теплими спогадами про проф. Іванова Ю. І. як про науковця, вчителя, викладача, так і людину, відомого в інших країнах буковинського фармаколога.

Доцент Кишкан Інна Григорівна, учениця Юрія Івановича, провела інформаційну годину зі студентами кураторської групи (17 група ІІІ курсу спеціальності «Медицина»), присвячену пам’яті професора Юрія Івановича Іванова, на якій ознайомила студентів із напрямком наукових досліджень Юрія Івановича та його послідовників, із монографіями й підручниками, виданими професором.

Співробітники кафедри фармакології разом зі студентами вшанували світлу пам’ять професора Юрія Івановича Іванова на Центральному кладовищі м. Чернівці, поклали квіти до могили професора.

Галерея зображень:
Видатний фармаколог Буковини – професор Ю.І. Іванов