Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

Студенти-іноземці БДМУ провели акцію «Roll Back Malaria-2015»

Студенти-іноземні громадяни Буковинського державного медичного університету до Всесвітнього дня боротьби з малярією провели санітарно-просвітницьку акцію «Roll Back Malaria-2015».

Загалом у заході взяли участь до півсотні іноземних студентів. Жвавий інтерес слухачів викликали питання інфікування зараженою кров’ю донора-носія плазмодія, трансплацентарної передачі паразита, вродженої малярії.

Особливу увагу було присвячено проблемі ранньої діагностики захворювання. Координатор акції Анюта Сидорчук продемонструвала зразок експрес-тесту на Plasmodium falciparum (Rapid test for Pl. Falciparum «Paracheck Pf», виробництва Orchid Biomedical Systems,India) та роз’яснила механізм роботи тесту і принципи лабораторної діагностики залежно від потужності медичного закладу.

Присутні активно дискутували на тему патогенезу церебральної форми малярії, яка утримує лідируючу позицію в «анти-рейтингу» причин смертності хворих різних національностей та віросповідань.

Вкрай актуальною булаа міні-презентація на тему особливо-небезпечної геморагічної гарячки, викликаної вірусом Ебола, яку представив студент-представник Республіки Гана – Самюелем Дансо. Доповідач доступно розкрив питання етіології, епідеміології, патогенезу, клінічних особливостей та можливостей лікування цього захворювання. На низку запитань від аудиторії відповідала лікар-інфекціоніст першої лікарської категорії, кандидат медичних наук, координатор акції Анюта Степанівна.

Ініціативними учасниками акції, студентами БДМУ 5 курсу – Ансі Регулас, Фібі Куджам, Ампонсах Бемпахом та 6 курсу – Асаре Барбарою, Дансо Самуелем, Агярко Рамосом поширювалися інформаційні брошури англійською мовою «Roll Back Malaria» та «Be Aware of Ebola Fever» з метою інформування більшої кількості осіб.