Студенти-іноземці БДМУ провели акцію «Roll Back Malaria-2015»

Студенти-іноземні громадяни Буковинського державного медичного університету до Всесвітнього дня боротьби з малярією провели санітарно-просвітницьку акцію «Roll Back Malaria-2015».

Загалом у заході взяли участь до півсотні іноземних студентів. Жвавий інтерес слухачів викликали питання інфікування зараженою кров’ю донора-носія плазмодія, трансплацентарної передачі паразита, вродженої малярії.

Особливу увагу було присвячено проблемі ранньої діагностики захворювання. Координатор акції Анюта Сидорчук продемонструвала зразок експрес-тесту на Plasmodium falciparum (Rapid test for Pl. Falciparum «Paracheck Pf», виробництва Orchid Biomedical Systems,India) та роз’яснила механізм роботи тесту і принципи лабораторної діагностики залежно від потужності медичного закладу.

Присутні активно дискутували на тему патогенезу церебральної форми малярії, яка утримує лідируючу позицію в «анти-рейтингу» причин смертності хворих різних національностей та віросповідань.

Вкрай актуальною булаа міні-презентація на тему особливо-небезпечної геморагічної гарячки, викликаної вірусом Ебола, яку представив студент-представник Республіки Гана – Самюелем Дансо. Доповідач доступно розкрив питання етіології, епідеміології, патогенезу, клінічних особливостей та можливостей лікування цього захворювання. На низку запитань від аудиторії відповідала лікар-інфекціоніст першої лікарської категорії, кандидат медичних наук, координатор акції Анюта Степанівна.

Ініціативними учасниками акції, студентами БДМУ 5 курсу – Ансі Регулас, Фібі Куджам, Ампонсах Бемпахом та 6 курсу – Асаре Барбарою, Дансо Самуелем, Агярко Рамосом поширювалися інформаційні брошури англійською мовою «Roll Back Malaria» та «Be Aware of Ebola Fever» з метою інформування більшої кількості осіб.

В БДМУ зареєстровано новий науковий журнал

У Буковинському державному медичному університеті заснований міжнародний науковий журнал “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”, який зареєстрований в Державній реєстраційній службі України (Свідоцтво про державну реєстрацію № 20497-10297P від 27.12.2013 – Серія КВ; ISSN: 2311-9896).

В БДМУ пройшов Міжнародний форум

Упродовж 30-31 січня в Буковинському державному медичному університеті проходила науково-медична конференція з міжнародною участю “Актуальні питання гострого перитоніту та поєднаної патології”.

Викладач БДМУ вивчала досвід міжнародних організацій

Викладач кафедри психології та соціології, к.політ.н. Надія Бурейко 29 листопада відвідала ярмарок з питань гуманітарної роботи, де була представлена чимала кількість міжнародних і регіональних організації, які працюють у зазначеній сфері.

Викладачі і студенти провели опитування про щеплення

У рамках Європейського тижня імунопрофілактики співробітники кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, доценти Каспрук Н.М. та Ляшук Р.П. разом зі студентами 5 курсу лікувального та стоматологічного факультетів організували опитування серед майже 700 мешканців м. Чернівці.