В БДМУ відзначили День здоров'я

В БДМУ відзначили День здоров'я
З нагоди Всесвітнього дня здоров'я на кафедрах БДМУ проведено низку просвітницьких тематичних заходів.
 
Ранкова зарядка для дошкільнят
 
Щоденна ранкова зарядка, особливо під музику, не тільки забезпечує здоровий розвиток організму, але й бадьорить, сприяє припливу сил та енергії!
 
Напередодні Всесвітнього дня здоров’я студенти 5 групи, ІІ курсу, спеціальності «Медицина» разом із куратором (доц. Яремій І.М.) завітали до ДНЗ №1 м. Чернівці, де пропагуючи здоровий спосіб життя, разом із вихованцями цього закладу провели цікаву ранкову зарядку.
 
Дітки залюбки виконували запропоновані студентами-медиками фізичні вправи і танцювальні рухи, що забезпечило всім гарний настрій на увесь день.
 
Згубний вплив наркотичних речовин на організм людини
 
До Всесвітнього дня здоров’я на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб проведено круглий стіл за участю студентів 3-го медичного факультету та студентів 1-го медичного факультету (24,55,53 групи).
 
Спільно із викладачами доцентом Каушанською О.В. асистентами Горбатюк І.Б. та Войткевич Ю.І. та за підтримки завідувача кафедри Хухліної О.С. студенти підготували доповіді та яскраві презентації щодо негативного впливу легких наркотичних речовин на організм людини. Закінчився круглий стіл жвавим обговоренням теми та можливими шляхами подолання цих шкідливих звичок
 
Здоровий спосіб життя – запорука довголіття
 
Традиційно щороку 7 квітня в день створення ВООЗ відзначається Всесвітній день здоров’я. Мета свята – привернути увагу до проблем охорони здоров’я, необхідності профілактики захворювань та дотримання здорового способу життя.
 
5 квітня на кафедрі догляду за хворими було проведено виховний захід «Здоровий спосіб життя – запорука довголіття». На заході були присутні: завідувач кафедри, професор Ігор Плеш, куратори медичного факультету №4 доцент Лілія Борейко, асистенти Алла Перижняк, Ганна Кшановська, и та студенти спеціальності «Медсестринство» та «Лабораторна діагностика» (бакалавр). Під час заходу виступили студенти Ковблек Олеся, Андріяшко Уляна, Білик Анастасія із презентаціями щодо негативного впливу алкоголю, паління та дотримання здорового способу життя.
 
Проведення подібних заходів сприяє формуванню у студентів активної позиції щодо відмови від шкідливих звичок та розвитку позитивної мотивації до збереження і зміцнення здоров’я.
 
Здоров`я та пропаганда здорового способу життя
 
Куратором IV медичного факультету Ризничук М.О. разом із кураторською групою (4 курс 5 група IV медичного факультету) проведено круглий стіл “Здоров`я та пропаганда здорового способу життя”.
 
Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.
 
Це свято увійшло в традицію, з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято.
 
Здоров’я – це стан життя і діяльності людини, який передбачає фізичне, психічне, соціальне та духовне благополуччя.
 
Фізичне здоров’я людини залежить від таких основних чинників:
 
спадковості - на 20 %,
 
рівня медицини - на 10 %,
 
екології - на 20 %,
 
способу життя - на 50 %.
 
Спосіб життя – це «обличчя» індивіда, що відбиває у той же час рівень суспільного прогресу.
 
Здоровий спосіб життя – це спосіб життя, заснований на принципах моральності, раціонально організований, активний, трудовий, що гартує і, в той же час, що захищає від несприятливих впливів навколишнього середовища, що дозволяє до глибокої старості зберігати моральне, психічне і фізичне здоров'я.
 
За сучасними уявленнями, в поняття здорового способу життя входять наступні складові:
 
відмова від шкідливих звичок (куріння, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин);
 
оптимальний руховий режим;
 
раціональне харчування;
 
загартовування;
 
особиста гігієна;
 
позитивні емоції.
 
Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, – є основною метою проведення медиками в цей день акцій та заходів.
 
Бережи здоров’я змолоду
 
Питання здорового способу життя є постійним у житті кожної свідомої людини. Адже саме тоді ми щасливі, сповнені життєвих сил і відчуваємо усю красу та повноту життя.
 
Саме таку мету, довести важливість турботи про власне здоров’я, ставила перед собою організатор виховного заходу Панімарчук О.І. «Бережи здоров'я змолоду», проведеного 10 квітня зі студентами ІІ курсу 3 групи.
Вівторок, 10 квітня 2018