Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Співробітники БДМУ долучилися до флешмобу «Рання діагностика раку рятує життя»

4 лютого 2017 року з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком у чернівецьких закладах харчування провели тематичний флешмоб «Рання діагностика раку рятує життя», до якого долучилися представники БДМУ.

Тенденція до збільшення захворюваності на рак неухильно зростає, і ця проблема актуальна в усьому світі.«За ініціативи Чернівецького міського управління охорони здоров`я та за підтримки мережі ресторанів «Гойра Груп» у Всесвітній день боротьби з раком вперше у нашому місті провели акцію «Рання діагностика раку рятує життя», – каже Олег Чорний, головний позаштатний онколог міського управління охорони здоров’я, асистент кафедри онкології та радіології БДМУ – Практика показує, що своєчасне проходження медичних оглядів, лікування хронічної патології, на фоні якої може виникати рак, – це запорука нашого здоров`я. Бережіть себе і не бійтеся звертатися до медиків!»

Щорічно в Україні реєструють 160 тис. нових випадків захворювання на рак, 90 тис. осіб помирають від онкології; 1 млн 150 тис. пацієнтів перебувають на диспансерному обліку, 650 тис. із них живуть після закінчення лікування понад п'ять років.

Розглядаючи боротьбу із злоякісними новоутвореннями, як одне із найважливіших завдань охорони здоров’я і медицини, необхідно чітко уявити, що ця проблема – комплексна, включає в себе як медико-біологічні, так і соціальні аспекти. Що стосується раннього виявлення онкологічних захворювань, то воно повинно здійснюватися шляхом не тільки онкологічної настороги всіх медичних працівників, але й шляхом підвищення онкологічної грамотності самого ж населення.

Галерея зображень:
Співробітники БДМУ долучилися до флешмобу «Рання діагностика раку рятує життя»

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.