Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

Туберкульоз – актуальна проблема сьогодення

23 березня 2017 року на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я відбувся круглий стіл присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. В обговоренні даної теми взяли участь викладачі кафедри та студенти 4 курсу медичного факультету №3.

За даними ВООЗ у світі близько третини жителів уражені мікобактеріами туберкульозу, а близько 7 млн. – хворіють на його відкриту форму.

Поєднання туберкульозу та ВІЛ-інфекції, а також поширення туберкульозу з множинною медикаментозною стійкістю призводять до серйозних наслідків. Знання особливостей передачі туберкульозу та його проявів необхідні для своєчасного запобігання розвитку цієї недуги.

Присутні зазначили, що на всіх етапах боротьби з туберкульозом, привентивними заходами залишаються – вакцинація, туберкуліно-діагностика, проведення профілактичних флюрографічних обстежень.

Для успішного проведення профілактики необхідно значну увагу приділяти підвищенню стійкості та опірності організму. Цьому сприяють, перш за все, повноцінне харчування, заняття спортом, дотримання правил особистої гігієни. Будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати!