В БДМУ відбулася он-лайн лекція доктора медицини Г.Дамманна

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ. Вісім років триває співпраця Буковинського державного медичного університету та психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарія). Партнерство складається з активного обміну науково-практичним досвідом, стажування лікарів-інтернів БДМУ спеціальності “Медична психологія” у клініці, впровадження в Україні досвіду роботи медичних сестер в психіатрії, виданню навчальної літератури.

Своєрідним підсумком тривалої співпраці стала відкрита онлайн-лекція головного лікаря академічної психіатричної клініки м. Мюнстерлінген доктора медицини Герхарда Дамманна “Сучасні аспекти діагностики та лікування межового розладу”.

Слухачами лекції з актуальної нині проблеми стали співробітники кафедр психології та соціології, нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім.С.Савенка БДМУ, кафедри психології ЧНУ ім.Ю.Федьковича, учасники Буковинського проекту групової психотерапії Української спілки психотерапевтів, лікарі-психологи та психотерапевти області, студенти спеціальності “Медична психологія”.

У лекції висвітлено особливості психотерапевтичного лікування пацієнтів з емоційно нестабільним розладом особистості (бодерлайн, межовий розлад) в спеціалізованому стаціонарному відділенні.

Цей важкокурабельний розлад проявляється вираженою нестабільністю в міжособистісних стосунках, в сприйнятті себе і в емоційній сфері, тенденцією до суїцидальної поведінки та завданні собі тілесних ушкоджень. В 80-их роках межовий розлад вважався таким, що не підлягає лікуванню, нині основним методом його лікування визнано психотерапію.

У лекції детально викладено опис дієвих методик як психодинамічного так і біхевіорального напрямку, які в своїй комбінації та в залученні терапевтичної команди фахівців різного профілю показують успішні результати лікування цього розладу. Також було представлено огляд наукових досліджень по межовому розладу, проведених на базі спеціалізованого психотерапевтичного відділення швейцарської клініки.

Матеріал підготував: Олександр Поліщук, доцент кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.

БДМУ розширює міжнародні контакти

Викладач кафедри психології та соціології БДМУ, к.політ.н. Надія Бурейко пройшла стажування в Європейській академії дипломатії (м. Варшава, Польща), програма якої цьогоріч, у першу чергу, була сфокусована на проблемах України крізь призму її геополітичного положення між Європейським Союзом та Росією.

БДМУ удостоєний Гран-Прі на Міжнародній виставці

Буковинський державний медичний університет нагороджений Гран-Прі у номінації “Розвиток студентського самоврядування у вищому навчальному закладі” на XXV Міжнародній виставці “Освіта і кар’єра–2014”. Таким чином журі конкурсу високо оцінило досягнення університету в становленні та розвитку студентського самоврядування.