Відбувся круглий стіл, присвячений пам'яті Дмитра Яворницького

Цьогоріч 6 грудня 2015року відзначається 160-а річниця від Дня народження видатного дослідника українського козацтва, фольклору та етнографії – Дмитра Івановича Яворницького. На жаль постать відомого українця, активного наукового та суспільно-громадського діяча залишається маловідомою широкому загалу. Щоб пізнати творчість Дмитра Івановича Яворницького краще, на кафедрі суспільних наук та українознавства було проведено захід не тему: «Дмитро Іванович Яворницький: погляд з майбутнього». До всіх присутніх з вітальним словом звернувся завідувач кафедри суспільних наук та українознавства доктор історичних наук Мойсей А.А., у заході взяли участь доценти кафедри Шутак Л.Б., Навчук Г.В., Ткач А.В., а також студенти-практиканти Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Впродовж міні-лекції було розглянуто основні віхи становлення наукової діяльності та творчості Д.Яворницького, його вплив на становлення української гуманітарної думки, а також на розуміння власної культурної та мовної традиції.

123 роки від дня народження Михайла Афанасійовича Булгакова

Михайло Булгаков народився 15 (за старим стилем 3) травня 1891 року в сім’ї викладача Київської духовної академії Афанасія Івановича Булгакова в Києві на Воздвиженській вулиці, 28 – в будинку священника Матвія Бутовського і за два тижні був ним охрещений у церкві Воздвиження Чесного Хреста Господнього на Подолі.

«Велич і сила Софії Окуневської»

У Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка 12 травня відбувся вечір-портрет «Велич і сила Софії Окуневської» з нагоди 150-річчя від дня народження видатної жінки-медика.

«Софія Окуневська – жінка-лікар Західної України»

Українська Флоренс Найтінгейл – Софія Окуневська стала першою жінкою-лікарем в Австро-Угорщині та першою українкою Галичини, що здобула університетську освіту.