Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

В БДМУ відзначили День ДНК

До Міжнародного Дня ДНК 25 квітня 2017 року на кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії у форматі круглого столу було проведено кураторські години.

Під час останніх ас. Кушнір О.Ю. (куратор 65 гр. І курсу) та доц. Яремій І.М. (куратор 5 гр. І курсу) ознайомили студентів із історією вивчення структури та біологічної ролі ДНК – роботами фундаторів молекулярної біології – Фрідріха Мішера, Ервіна Чаргаффа, Джеймса Уотсона та Френсіса Кріка.

Особливу увагу під час круглого столу було приділено особі Ервіна Чаргаффа.

Із вуст кураторів першокурсники довідалися про те, що цей всесвітньовідомий науковець-біохімік, професор Колумбійського університету та публіцист народився 11 серпня 1905 року в Чернівцях і аж до 1914 року проживав у нашому місті на вул. 28 Червня (сучасна назва) у будинку №20, на фасаді якого нині встановлено меморіальну дошку.

Внесок Ервіна Чаргаффа у розвиток світової молекулярної біології неоціненний, адже саме на основі результатів досліджень Чаргаффа і чітко сформульованих ним правил Чаргаффа, а також на основі рентгенограм ДНК, отриманих Морісом Уілкінсом та Розаліндою Франклін, було сформовано і представлено світу знамениту модель вторинної структури (подвійної спіралі) ДНК, за яку Джеймс Уотсон та Френсіс Крік у 1962 році отримали Нобелівську премію.

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.