Відбулася конференція «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх органів»

У палаці «Академічний» 10 грудня відбулася чергова науково-практична конференція за загальною тематикою «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх органів»

під егідою асоціації терапевтів ім. В.Х. Василенка за активного сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації та міського управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради. В організації конференції активну участь також взяли співробітники кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету.

Професор Віктор Тащук розповів про новітні досягнення в діагностиці, лікуванні й профілактиці кардіологічної патології за матеріалами Європейського конгресу кардіологів (м. Барселона, вересень 2014 р.) та XV Національного конгресу кардіологів України (м. Київ, вересень 2014 р.). Професор Тетяна Ілащук розповіла про сучасні Європейські та Північноамериканські рекомендації з гіполіпідемічної терапії, була акцентована увага на особливості застосування гіполіпідемічних препаратів у вітчизняній кардіологічній практиці.

Про матеріали та рекомендації, опрацьовані на V з'їзді гастроентерологів України (м. Київ, вересень 2014 р.) та на ХV конгресі СФУЛТу доповів професор Олександр Волошин. Про сучасні аспекти діагностики та лікування захворювань гепато-біліарної системи розповіла професор Оксана Хухліна, зокрема, про діагностику та лікування жирового гепатозу як складової частини метаболічного синдрому. Гастроентерологічну тематику конференції продовжила професор Тамара Христич, її повідомлення було присвячене проблемі жирової хвороби підшлункової залози як можливої причини розвитку хронічних уражень органу, в тому числі онкологічних.

У роботі науково-практичної конференції взяли участь лікарі лікувально-профілактичних закладів м. Чернівці та районів області.

«Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини»

У Києві 25 вересня 2014 відбулися збори Правління громадської організації «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини» на базі ДП «Клінічний санаторій «Жовтень» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

Актуальні питання суспільних наук та історії медицини

НАУКОВЕ ВИДАННЯ. До 70-річчя з дня заснування Буковинського державного медичного університету кафедрою суспільних наук та українознавства у 2013 році було засновано науковий журнал “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”. Головами редколегії є ректор БДМУ, професор Тарас Бойчук, заступник головного редактора – Антоній Мойсей в. о.

БДМУ в ТОП-10 кращих навчальних закладів Західного регіону України

За даними інформаційного ресурсу Освіта.ua Буковинський державний медичний університет входить до ТОП-10 кращих ВНЗ Західного регіону України. Він посідає 6-те місце у рейтингу.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.