Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Відбулася чергова он-лайн лекція з міжнародною участю

У Буковинському державному медичному університеті продовжується цикл онлайн-лекцій професорів з Університету Сантьяго де Компостела, Іспанія.

23 квітня професор Хесус Рекена, доктор наук, дослідник в області біохімії протеїнів Дослідницького центру молекулярної медицини та хронічних хвороб при Університеті Сантяго-де-Компостела прочитав он-лайн-лекцію на тему: «Пріони: інфекційні протеїни».

До слова

Хесус Р. Рекена захистив докторську дисертацію на базі відділення Біохімії університету Сантяго-де-Компостела. Подальші дослідження Хесус Р. Рекена проводив в Університеті Південної Кароліни, лабораторії протеїнної біохімії в Національному інституті легень крові та серця, США. Окрім того, він проводив дослідження в Національному центрі Біотехнічної інформації під керівництвом Ерла Стадмана, видатного біохіміка, який в 1979 році відкрив енергетичний метаболізм в анаеробній клітині, за що отримав медаль відзнаки від президента США Джиммі Картера. Хесус Р. Рекена є стипендіатом постдокторської грантової програми «Стипендії Рамона Кахаля».

Пріони – протеїни, що виникають спорадично в тканині головного мозку та спричиняють дегенеративні процеси в живому організмі людини та тварин.

Належачи до класу «повільних» інфекцій пріони, на відміну від звичайних протеїнів, не мають у своєму складі нуклеїнових кислот. Використовуючи здорові клітини як енергетичний ресурс пріони вибудовують нові клітини в лімфатичній, церебральній та м’язовій тканинах.

До захворювань пріонового походження відносяться:

- Хвороба Куру (виникала при явищах канібалізму в африканських племенах);

- Хвороба Кренцфельда-Якоба (спричиняє неврологічні та мнестичні розлади і відмову всіх функцій організму, що призводить до летального кінця);

- «Скреппі» - хвороба великої рогатої худоби, що спричинює губчасту енфефалопатію, свербіж шкірних покривів з алопецією та занепадом життєвих функцій.

БДМУ удостоєний Гран-Прі на Міжнародній виставці

Буковинський державний медичний університет нагороджений Гран-Прі у номінації “Розвиток студентського самоврядування у вищому навчальному закладі” на XXV Міжнародній виставці “Освіта і кар’єра–2014”. Таким чином журі конкурсу високо оцінило досягнення університету в становленні та розвитку студентського самоврядування.

Бруно Люненфельд відвідав Буковину

Бруно Люненфельд

ОСОБИСТІСТЬ. У переддень Всесвітнього захисту дітей Буковину відвідав всесвітньовідомий вчений, на основі досліджень якого, ґрунтується
сучасна галузь репродукції людини – професор Бруно Люненфельд.

В БДМУ пройшов Міжнародний форум

Упродовж 30-31 січня в Буковинському державному медичному університеті проходила науково-медична конференція з міжнародною участю “Актуальні питання гострого перитоніту та поєднаної патології”.