Відбулася акція «Кожна людина має право жити!»

1 грудня на базі Обласної дитячої клінічної лікарні за підтримки завідувача кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб професора Колоскової О.К. проведена акція присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом та толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих «Кожна людина має право жити!».

Викладачі кафедри разом зі студентами 5 курсів та лікарями відділень роздали дітям та їх батькам флайєри з корисною інформацією щодо шляхів передачі ВІЛ, а саме доцент кафедри Білоус Т.М. у кардіоонкогематологічному відділенні, асистенти Шахова О.О., Сажин С.І., доцент Ортеменка Є.П. в пульмонологічному відділенні, асистенти Власова О.В., Кузьменко Л.М., Трекуш Е.З. у неонатологічних відділеннях. Також д.мед.н. Іванова Л.А. та доцент Колюбакіна Л.В. у рамках просвітницького заходу «Шляхи передачі ВІЛ» провели круглий стіл для студентів 6 курсу та прочитали лекцію для слухачів курсів тематичного удосконалення. Дуже важливо знати, як передається ВІЛ, і, як від нього захиститися ВІЛ передається трьома чітко визначеними шляхами:

1. ВІЛ може передатися при незахищеному статевому контакті, якщо один з партнерів є носієм. Тому необхідно уникати випадкових та безладних статевих контактів, захищатися і правильно користуватися чоловічими та жіночими презервативами.

2. ВІЛ може передаватися через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, брудні голки, пірсинг, татуювання, використання забрудненого, зараженого кров'ю леза. Тому вкрай важливо використовувати одноразові голки та леза.

3. ВІЛ може передаватися від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю. Якщо ВІЛ-позитивна матір вирішить народити дитину, лікар зможе надати інформацію про те, яке лікування існує на сьогоднішній день, що знижує ризик зараження дитини.

Таким чином, існує лише три шляхи зараження ВІЛ: статевим шляхом, через кров та від матері до дитини, а решта шляхів про які ви можете почути - лише домисли.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».

В БДМУ зареєстровано новий науковий журнал

У Буковинському державному медичному університеті заснований міжнародний науковий журнал “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”, який зареєстрований в Державній реєстраційній службі України (Свідоцтво про державну реєстрацію № 20497-10297P від 27.12.2013 – Серія КВ; ISSN: 2311-9896).

В БДМУ обговорили актуальні питання внутрішньої медицини

9 квітня в приміщенні Палацу “Академічний” співробітники кафедр сімейної медицини та пропедевтики внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації проведено сумісне засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та Асоціації терапевтів ім.

З'їзд "Асоціації молодих донорів України"

У м. Івано-Франківськ 20 вересня відбувся перший З’їзд регіональних координаторів осередків Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Асоціація молодих донорів України».