VІ Конгрес неонатологів України

VІ Конгрес неонатологів України
VІ Конгрес неонатологів України «Актуальні питання неонатології», присвячений 15-річчю ГО «Асоціація неонатологів  України» відбувся у м.Київ 17-18 вересня року.
 
У  ньому взяли участь 520 фахівців з неонатології, перинатології, педіатрії, інтенсивної терапії, дитячої хірургії з усіх регіонів України та закордонні гості.
До складу делегації Буковини увійшли провідні науковці неонатологи БДМУ: професор кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини д.м.н., професор Годованець Ю.Д., асистент кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини к.м.н. Бабінцева А.Г., асистент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб к.м.н. Власова О.В. та представники практичної охорони здоров’я: завідувач відділенням II етапу виходжування недоношених ОДКЛ, головний позаштатний неонатолог Департаменту ОЗ та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Кузьменко Л.М., лікарі неонатологи Письменна Л.Я., Курик О.В., Соколовська А.М., Боднарь Н.М., Чередюк В.І., Полін Т.В.
На урочистому відкритті Конгресу було проголошено привітання від Першої Леді України Марини Порошенко, з вітальним словом до учасників також звернулись Заступник Голови Верховної Ради України Р.В. Кошулинський, президент Національної академії медичних наук України, академік А.М. Сердюк, заступник директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології», професор В.Ф. Лапшин, президент Асоціації неонатологів України, професор Т.К. Знаменська.
ГО «Асоціація неонатологів України» за вклад у розвиток наукових напрямків та практичної медицини в Україні була нагороджена Почесною Грамотою Президії НАМН України. На адресу Конгресу надійшло привітання Вірменського Науково-дослідного центру Охорони здоров'я матері і дитини. Президент Асоціації Т.К.Знаменська отримала подяку ГВМКЦ "Головний військовий клінічний госпіталь".
Орденом Асоціації неонатологів України «Почесний неонатолог» були нагороджені видатні неонатологи нашої країни: проф.Суліма О.Г. (м. Київ), проф.Ліхачова А.С. (м. Харків), проф.Тищенко В.А. (м. Дніпропетровськ), проф.Ткаченко С.К. (м. Львів), к.м.н. Лінчевський Г.Л. (м. Донецьк). Грамотами Асоціації та цінними подарунками були нагороджені 50 лікарів неонатологів з усіх регіонів України.
На Конгресі були представлені наукові доповіді провідних спеціалістів та розробки українських вчених у цій галузі медицини, проведено обмін досвідом та дискусії щодо подальшого розвитку неонатології, охорони материнства та дитинства в Україні. Запропоновані шляхи переходу системи охорони материнства та дитинства на якісно новий рівень у зв'язку з відкриттям мережі національних перинатальних центрів в Україні, обговорені напрямки підвищення ефективності неонатальної допомоги для зниження рівня захворюваності та смертності новонароджених.
.
Конгрес став знаковою подією в складний для нашої країни час. Неонатологи всіх регіонів України одноголосно підтримали новий напрямок діяльності Асоціації неонатологів України щодо надання допомоги пораненим бійцям з зони АТО, а також переселенцям з зони бойових дій, у першу чергу вагітним жінкам, породіллям та новонародженим.
За результатами роботи Конгресу була прийнята Резолюція.