Співробітники БДМУ досліджували проблеми остеопорозу в області

Співробітники БДМУ досліджували проблеми остеопорозу в області

З 13 до 15 липня науковцями Інституту геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова НАМН України під керівництвом завідувача відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату професора Поворознюка Владислава Володимировича спільно з кафедрою клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету, співробітниками Чернівецького обласного ендокринологічного центру в рамках планової науково-дослідної роботи було проведено визначення забезпечення організму вітаміном D, стану мінеральної щільності кісткової тканини у населення Чернівецької області.

Протягом трьох днів було оглянуто 155 осіб з різною патологією (захворювання щитоподібної залози, цукровий діабет, ожиріння та ін.), проведено ультразвукову денситометрію п’яткової кістки, взято кров на визначення вмісту вітаміну D і маркерів кісткового метаболізму, хворі отримали консультацію досвідчених фахівців. Обстежено населення Кіцманського району (села Киселів, Ставчани, Борівці, Шишківці), Вижницького району і м. Чернівці.

Результати дослідження будуть оприлюднені 16-17 жовтня 2015 року на Міжнародній конференції з питань недостатності вітаміну D в Європі (м. Варшава). В останні десятиріччя проблема остеопорозу набула особливого значення внаслідок збільшення в популяції кількості людей літнього й старечого віку, зокрема жінок у постменопаузальному періоді життя. Приблизно у кожної третьої жінки після 65 років спостерігається як мінімум один перелом кісток. Остеопоротичні переломи істотно впливають на захворюваність і смертність. Переломи стегнової кістки призводять до зниження очікуваної середньої тривалості життя на 12-15%. Після такого перелому до 20% хворих помирають протягом перших 6 місяців, близько 50% пацієнтів не можуть пересуватися без сторонньої допомоги, а третина втрачає здатність до самообслуговування. Серед вторинних форм остеопорозу найчастіше трапляється ендокринний.