Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

У музеї макропрепаратів БДМУ провели лекцію школярам

24 листопада у музеї макропрепаратів кафедри патологічної анатомії проведена лекція школярам 4-ї школи міста Чернівці про шкідливість зловживання алкоголю (етилового спирту).

Від професора Ігоря Давиденка учні дізналися про те, що зловживання алкоголем шкідливе не тільки для печінки, але і для головного мозку, імунної системи, легень, ендокринних та інших органів людини. Великі дози алкоголю можуть викликати такі структурні зміни, як масивний некроз печінки та жирові некрози підшлункової залози, особливо у поєднанні зі значною кількістю жирної їжі. Тривале зловживання алкоголю здатне спричинити розвиток алкогольного гепатиту та цирозу печінки, зміни головного мозку (алкогольну енцефалопатію), зниження імунітету внаслідок ураження імунних органів. Метаболіти алкоголю, такі як ацетальдегід та оцтова кислота, можуть бути причиною пухлин печінки, легень та сечовивідних шляхів. Особливо небезпечним є постійне зловживання алкоголю для людей, які палять цигарки або мешкають у регіонах із забрудненим повітрям, оскільки, морфологічними методами доведено, що етиловий спирт порушує стан сурфактанту легень і, таким чином, підвищує проникливість аерогематичного бар’єпра для інших шкідливих сполук. А неякісний алкоголь ще й може викликати запалення шлунку та кишечнику. Старший лаборант Н.І.Беседінська для наглядності продемонструвала школярам відповідні макроскопічні препарати музею кафедри патологічної анатомії.

Сьогодення та майбутнє студентського самоврядування регіону

Під такою назвою 6 грудня в Чернівецькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету пройшов форум органів студентського самоврядування Буковини.

Творити добро потрібно починати із себе

Улюблене багатьма свято Різдва Христового було б неможливим без особливої атмосфери, яка передує йому: приготування подарунків, святковий стіл, прикрашання різдвяної ялинки, що придають йому особливий шарм та роблять це свято улюбленим та очікуваним усіма дітьми.

Трансмісивні хвороби у дітей

15 квітня на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ на завершення інформаційного декадника з нагоди Дня здоров’я відбувся підсумковий “круглий стіл”, під час якого обговорювалися актуальні питання захворюваності на трансмісивні захворювання в Україні та, зокрема, на Буковині серед дитячого населення (куратор – дитячий інфекціоніст, асистент Микола Гарас).