У БДМУ відбулася Олімпіада з медичної біології

23-24 квітня на базі Буковинського державного медичного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної біології.

Олімпіада проводилась у 3 тури, які включали: письмове інтегроване завдання; комп'ютерне тестування; співбесіду по мікро- та макропрепаратах.

На урочистому відкритті Олімпіади з вітальним словом і найкращими побажаннями до учасників звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Буковинського державного медичного університету, доцент Геруш Ігор Васильович, який коротко ознайомив присутніх з історією, славними традиціями і сьогоденням медичного університету, а також зазначив: «Поза всяким сумнівом, сьогодні, у стінах Буковинського державного медичного університету зустрілися кращі з кращих, про що свідчить високий рівень готовності учасників Олімпіади. Бажаю всім учасникам успіхів та творчого запалу».

До цього заходу долучилося 33 учасники, які представляли ВМ(Ф)НЗ і класичні університети України, а саме Буковинський державний медичний університет, Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, Запорізький державний медичний університет, Івано-Франківський національний медичний університет, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Одеський національний медичний університет, Сумський державний університет, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського, Ужгородський національний університет, Українська медична стоматологічна академія, Харківський національний медичний університет, Харківський національний фармацевтичний університет.

Метою проведення було виявлення та підтримка обдарованої студентської молоді, стимулювання творчої праці студентів, підвищення якості підготовки фахівців, активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів, системного вдосконалення навчального процесу тощо.

До складу журі Олімпіади ввійшли: завідувач кафедри медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету, д.мед.н., професор Булик Роман Євгенович (голова), к.біол.н., доцент кафедри медичної біології та генетики Черновська Надія Василівна; з інших вищих медичних навчальних закладів України – завідувач кафедри медичної біології, паразитології та генетики Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, д.біол.н., професор Воробець Зіновій Дмитрович; завідувач кафедри медичної біології Харківського національного медичного університету, д.мед.н., професор М’ясоєдов Валерій Васильович. Журі зазначило, що рівень підготовки студентів з медичної біології високий, студенти показали належне володіння практичними навичками, уміння розв’язувати складні генетичні задачі, демонстрували у письмових роботах найсучасніші відомості про наукові дослідження, які проводяться в галузі молекулярної біології та генетики, при цьому згадуючи відомих науковців світу, лауреатів Нобелівських премій – такі знання, які продемонстровані студентами, показують належний рівень готовності студента-медика в майбутньому стати конкурентоспроможним.

24 квітня відбулося урочисте закриття Олімпіади, з вітальним словом до учасників Олімпіади звернувся проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків БДМУ, д.мед.н., професор Іващук Олександр Іванович, який нагородив переможців Олімпіади: дипломом І ступеня – студента Івано-Франківського національного медичного університету – Семченка Владислава; дипломом ІІ ступеня – Батіг Ірину, студентку Буковинського державного медичного університету; дипломом ІІІ ступеня – студента Української медичної стоматологічної академії Скрипника Максима та студентку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Ющак Любов.

У різних номінаціях були відзначені наступні студенти:

Грамотою за оригінальність вирішення ситуаційних генетичних задач відзначені: студентка Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова Тетяна Домбровська; студент Харківського національного медичного університету Максим Кравченко; студент Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горба­чевсь­кого Віктор Міщанчук.

Грамотою за високий рівень володіння теоретичним матеріалом відзначені: студент Харківського національного фармацевтичного університету Дмитро Доровський; студентка Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова Тетяна Луцюк; студент Одеського національного медичного університету Давід Шахбазов.

Грамотою за досконале володіння практичними навичками відзначені: студентка Харківського національного медичного університету Катерина Колеснікова; студентка Буковинського державного медичного університету Юлія Кисиличак; студент Ужгородського національного університету Едуард Попруженко.

Грамота за високі показники при вирішенні тестових завдань відзначені: студент Сумського державного університету Ігор Чернецький; студент Запорізького державного медичного університету Микола Пухальський; студентка Одеського національного медичного університету Анастасія Чернишова.

На завершення Голова журі ІІ етапу всеукраїнської Олімпіади професор Булик Роман Євгенович побажав студентам вагомих показників у навчанні, наукових звершень, успіхів у втіленні запланованого, нових перемог у житті.

В БДМУ пройшов Міжнародний форум

Упродовж 30-31 січня в Буковинському державному медичному університеті проходила науково-медична конференція з міжнародною участю “Актуальні питання гострого перитоніту та поєднаної патології”.

Всеукраїнська студентська олімпіада з медичної біології

На базі кафедри медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету 2 жовтня розпочато II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної біології серед студентів вищих медичних і класичних університетів України III-IV рівнів акредитації.