Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

У БДМУ студенти обговорили причини і наслідки аварії на ЧАЕС

До 30-річчя катастрофи на ЧАЕС на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб асистент кафедри Шупер В.О. та студенти 6 групи 5-го курсу провели круглий стіл на тему: «Аварія на ЧАЕС – причини та наслідки в Україні й світі». Майже 30 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найбільших трагедій в історії українського народу - аварія на Чорнобильській атомній електростанції. У цей день людство побачило справжню силу мирного атому. Всього в Україні забруднено територію площею понад 50 тис. кв. км у 74 районах 12 областей (Київська, Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Вінницька, Черкаська, Хмельницька, Івано-Франківська, Волинська, Чернівецька, Сумська, Тернопільська). На цій площі розташовані 2294 населені пункти. У цілому в Україні потерпілих від Чорнобильської катастрофи налічується понад 3,2 мільйона чоловік, серед них – близько 1 мільйона дітей. Після Чорнобильської катастрофи Україну оголошено зоною екологічного лиха. Для обговорення теми круглого сталу були представлені доповіді на теми: «Медичні, економічні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС», Міськова Н.Л., «Щитоподібна залоза та радіація» Царик І.О., «Аварія на Фукусімі – аналогія та відмінності. Японський досвід ліквідації наслідків катастрофи» Старостка Ю.В., «Туризм у зоні відчуження ЧАЕС» Гуріна І.М. Студенти групи обговорили особливості причин та наслідків аварії на ЧАЕС, медичні аспекти радіоактивного забруднення постраждалих територій, захворюваність різних органів та систем організму людини, пов’язаних із катастрофою. Ознайомилися з результатами сучасних наукових досліджень в галузі дослідження та лікування захворювань, викликаних радіоактивним випроміненням, обговорили шляхи профілактики негативних наслідків техногенних катастроф та заходи спостереження за постраждалими від радіації пацієнтів.

Студенти-медики розповіли чернівчанам про хворобу Паркінсона

11 квітня 2016 року в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Цей день проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я і покликаний підвищити інформованість нашого суспільства про захворювання Паркінсона, надати підтримку хворим паркінсонізмом і їхнім сім’ям, а також зробити свій внесок у подолання цієї страшної недуги.