Студенти разом з куратором відвідали Краєзнавчий музей

Студенти разом з куратором відвідали Краєзнавчий музей

12 грудня з метою поглибленого вивчення історії України, формування патріотичного світогляду та активної громадянської позиції

студенти-педіатри медичного факультету №4 І-го курсу групи № 2 з куратором, асистентом кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршеблата Анцуповою Вітою В’ячеславівною відвідали Чернівецький Краєзнавчий музей. Майбутні лікарі були присутні на закритті тематичної виставки, присвяченої геноциду українського народу. Науковий співробітник музею розповів слухачам про жахливі часи червоного терору на теренах України, надав результати досліджень американських науковців Джеймса Мейса та Роберта Конквеста, які довели, що Голодомор відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду. Студенти дізналися про відношення світової спільноти щодо подій 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947: 24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу. У 2010 році судовим розглядом завершилася кримінальна справа за фактом здійснення злочину геноциду. Винними суд визнав сім вищих керівників СРСР та УСРР, і констатував, що за даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат від Голодомору становить 3 мільйони 941 тисячу осіб. Також за даними слідства було визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.

Відвідувачі мали можливість ознайомитися з документами та спогадами свідків голодомору 1946-1947 рр. на Буковині. Перед студентами, також виступила куратор групи Віта Анцупова. Віта Вячеславівна розповіла про спогади своїх рідних про голодомор в українських селах на сході України, наголосила, на тому факті, що Голодомор – це навмисно організоване радянською владою масове серійне вбивство корінного українського населення, метою якого було придушення опору селян проти існуючої комуністичної диктатури через мор голодом. Студенти зробили висновок, що заради гідного майбутнього треба вивчати і пам’ятати минуле та займати активну громадянську позицію.