У БДМУ розпочато цикл онлайн-лекцій з міжнародною участю

У Буковинському державному медичному університеті розпочато цикл онлайн-лекцій професорів з Університету Сантьяго де Компостела, Іспанія.

Перша онлайн-лекція на тему: «Залишковий радон та його вплив на розвиток раку легень: виклик системі охорони здоров’я» проведена 19 лютого професором Альберто Руано-Равіна (відділ основ охорони здоров'я, школа медицини Університету Сантьяго де Компостела). На лекції були присутні студенти, аспіранти, молоді вчені та викладачі.

До слова

1.Залишковий радон - це газ легший за повітря, який піднімається з земної кори через недосконалості в ґрунті та проникає в будівлі через щілини в стінах. Його не можна відчути,тільки виміряти рівень спеціальним приладом.

2.Радон присутній в першу чергу в шахтах,тому фактор ризику розвитку раку легень , спричинений радоновим впливом, є проблемою професійної медицини.

3. У міських та сільських помешкання радон впливає непомітно,спричиняючи погіршення стану респіраторної системи, особливо у курців - це є терапевтична, пульмонологічна проблема як запобігти розвитку раку легень у подальшому.

4. У випадку вже наявної нео-симптоматики потрібно говорити про фактори ризику, які необхідно максимально зменшити, щоб подовжити, наприклад, ремісію у післяопераційний період.

В БДМУ відбулася он-лайн лекція доктора медицини Г.Дамманна

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ. Вісім років триває співпраця Буковинського державного медичного університету та психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарія).

XXV Європейська студентська конференція

Упродовж 17-20 вересня у м. Берлін (Німеччина) відбулася ювілейна XXV Європейська студентська конференція (25th EuropeanStudents'Conference).

У роботі взяли участь більше 400 представників із 75 країн світу.

«English speaking club» розширює горизонти

22 листопада члени гуртка English Speaking Club, що створений в цьому році при кафедрі іноземних мов, з дружнім візитом відвідали своїх колег та однодумців з Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.