У БДМУ розпочато цикл онлайн-лекцій з міжнародною участю

У Буковинському державному медичному університеті розпочато цикл онлайн-лекцій професорів з Університету Сантьяго де Компостела, Іспанія.

Перша онлайн-лекція на тему: «Залишковий радон та його вплив на розвиток раку легень: виклик системі охорони здоров’я» проведена 19 лютого професором Альберто Руано-Равіна (відділ основ охорони здоров'я, школа медицини Університету Сантьяго де Компостела). На лекції були присутні студенти, аспіранти, молоді вчені та викладачі.

До слова

1.Залишковий радон - це газ легший за повітря, який піднімається з земної кори через недосконалості в ґрунті та проникає в будівлі через щілини в стінах. Його не можна відчути,тільки виміряти рівень спеціальним приладом.

2.Радон присутній в першу чергу в шахтах,тому фактор ризику розвитку раку легень , спричинений радоновим впливом, є проблемою професійної медицини.

3. У міських та сільських помешкання радон впливає непомітно,спричиняючи погіршення стану респіраторної системи, особливо у курців - це є терапевтична, пульмонологічна проблема як запобігти розвитку раку легень у подальшому.

4. У випадку вже наявної нео-симптоматики потрібно говорити про фактори ризику, які необхідно максимально зменшити, щоб подовжити, наприклад, ремісію у післяопераційний період.