Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні

Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні

Герої не вмирають доки  пам’ять про них жива

Майдан ридав. А сотня в небо йшла

Один за одним, наче янголята.

Тут, на землі, прощались матері

А в небі зустрічала Божа Мати

19-20 лютого 2014 року – найкривавіші дні Євромайдану – на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею».

Небесна Сотня

Учасників Революції Гідності, які загинули від рук силовиків і їхніх найманців, у народі та зі сцени Майдану назвали Небесною Сотнею.

Офіційне число тих, хто до неї належить, – 107 осіб. Люди різної національності, віку, освіти з усіх регіонів України та з-за кордону, успішні підприємці й незаможні пенсіонери, науковці, митці, студенти….

Наймолодшому, Назарію Войтовичу, було 17. Найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки.

Цикл відео про Героїв, які пожертвували життя заради України

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014 р.), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

 

“Герої не вмирають”

Представники БДМУ взяли участь у пам’ятних заходах, які відбувалися у Чернівцях, зокрема поклали квіти до пам’ятників Героям на Алеї слави, також взяли участь у народному віче, яке пройшло у сквері на вулиці Небесної Сотні біля монумента Олександру Щербанюку та Василю Аксенину.

 

 

«Герої не вмирають доки  пам’ять про них жива»

Із метою вшанування подвигу та увічнення пам’яті про Героїв Небесної Сотні завідувачем кафедри суспільних наук та українознавства, професором Антонієм Мойсеєм, старшим викладачем Лідією Потаповою, викладачем Валерією Андрієць разом зі студентами І, ІІ курсу спеціальності «Фармація, промислова фармація» проведено інформаційну бесіду «Герої не вмирають доки  пам’ять про них жива» , а також  разом зі студентами І курсу спеціальності «Медсестринство» долучилися до Всеукраїнської тихої акції «Ангели пам`яті».

 

 

Посібник з інформаційно-методичними матеріалами підготували наукові співробітники Національного музею Революції Гідності. Черпайте інформацію з надійних джерел.

 

  «У нашій пам’яті вони назавжди залишились»

До Дня Героїв Небесної Сотні, який в Україні щорічно відзначають 20 лютого, в бібліотеці БДМУ відбулася інформаційна година  «У нашій пам’яті вони назавжди залишились»

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинялися під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

 

Присутнім розповіли про фінальний та найбільш трагічний етап Революції, подіями, що розвивалися в Києві 18-20 лютого, коли тодішня влада замість мирного врегулювання ситуації віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану.

Тисячі поранених і майже сто людей було вбито спецпризначенцями. Їх назвали – Небесною Сотнею – українців, які загинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем  полинула  у вирій вічності, ставши ангелами на небі.

Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні, серед яких є наші земляки – Олександр Щербанюк, Василь Аксенін, які поклали своє життя, захищаючи незалежність і майбутнє нашої Батьківщини.

 

Захід відбувся для студентів І курсу 8 гр., ІІ курсу 8 гр. Медичного Факультету № 2 за ініціативи доцента кафедри гістології, цитології та ембріології Наталії Пентелейчук та організації асистента кафедри Людмили Андрущак.

Підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій.

Галерея зображень: 
Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні
Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні
Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні
Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні
Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні
Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні
Це про свободу. День Героїв Небесної Сотні