Студентка БДМУ посіла ІІ місце у Міжнародному конкурсі знавців української мови

Студентка БДМУ посіла ІІ місце у Міжнародному конкурсі знавців української мови

18 лютого 2017 року на базі Чернівецької ЗОШ І – ІІІ ступенів № 5 відбулося урочисте відкриття фінального етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та нагородження переможців обласного етапу.

За дорученням Ліги українських меценатів Олена Кульбабська, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри сучасної української мови ЧНУ імені Ю.Федьковича, нагородила дипломами та цінними подарунками переможців Конкурсу, передала пакет із завданнями фінального етапу його організаторам та звернулася з такими словами привітань до присутніх: «Українська мова – це багатство нації, її історія, це те, що об`єднує людей, різних за своїми ідеалами та цінностями. Як «без верби і калини нема України», так само і без української мови немає українського народу, а відповідно і держави. Тому вивчайте рідну мову із задоволенням, черпайте з її глибин найпотаємніше і любіть, бо її добробут залежить від нас самих».

Цьогоріч серед переможців ІІІ (обласного) етапу згаданого Конкурсу – Сосній Крістіна, студентка 24 групи І курсу медичного факультету № 2, яка посіла почесне ІІ місце (керівник – доцент Г. В. Навчук).

Студенти Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» як майбутня еліта – культурна, політична й інша – розуміють й визнають насамперед свою відповідальність за все, що відбувається в державі, зокрема й щодо мовного питання. Саме тому вони не тільки опановують майбутню професію, а й вивчають мову й історію свого народу, беруть участь у мовних конкурсах, демонструючи тим самим, національну свідомість, громадянську позицію та патріотизм.

Знаково, що нагородження переможців відбулося напередодні Дня Героїв Небесної Сотні – теперішнього символу незламності українського духу та прагнення до свободи. Варто зазначити, що з часу Революції Гідності Конкурс став, як мріяв Петро Яцик, «не лише змаганням на знання української мови, а чимось значущим».

Сподіваємося, Сосній Крістіна гідно представить наш ВНЗ на фінальному (всеукраїнському) етапі та здобуде призове місце.