Студенти провели акцію до Дня боротьби з раком молочної залози

Студенти провели акцію до Дня боротьби з раком молочної залози

Щорічно 20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюваннями на рак молочної залози.

В Україні щогодини від цієї недуги помирає одна жінка. Щороку діагностуються 16 тисяч нових випадків захворювання. Важливою особливістю хвороби є те, що при ранньому виявленні вона повністю виліковна, тому в цей день студенти медичного факультету №2 спільно з кафедрою онкології та радіології, на чолі з куратором факультету провели тематичну акцію під гаслом «Жінка сильніша за рак».

Основною метою акції було нагадати суспільству про існування такої глобальної проблеми як онкологічні захворювання, привернути увагу до неї, нагадати, наскільки поширений та небезпечний рак і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі, а саме – активно впроваджувати у життя заходи щодо його профілактики та ранньої діагностики, лікування.

Пересічні мешканці міста мали нагоду ознайомитися із порадами лікарів щодо профілактики захворювання, завдяки тематичним листівкам, які поширювали волонтери, одягти інтернаціональний символ в знак підтримки програми боротьби проти раку молочної залози – рожеву стрічку.

 

Більше новин БДМУ: 

На кафедрі клінічної імунології провели заходи до Дня науки

У рамках відзначення «Дня науки» кафедрою клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету було проведено ряд заходів.

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

 
Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.