Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

На кафедрі догляду за хворими та ВМО відбувся круглий стіл

Круглий стіл БДМУ

30 березня за сприяння декана медичного факультету №4, професора Таміли Сорокман на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти відбувся круглий стіл,

у якому взяли участь: завідувач кафедри професор Ігор Плеш, головний куратор факультету Світлана Семененко, студенти-магістранти сестринської справи Марина Бачу, Ірина Слободян, Ольга Урсакій та студенти-бакалаври медичного факультету №4 спеціальності «Сестринська справа».

З вітальним словом до студентів звернувся завідувач кафедри, професор Ігор Плеш, який розповів присутнім про науково-практичну, педагогічну та дослідницьку підготовку магістрів медицини зі спеціальності «Сестринська справа».

Головний куратор медичного факультету №4 Світлана Семененко ознайомила студентів зі ступеневою медсестринською освітою, а також розповіла їм про те, що медичний факультет №4 випустив понад 1000 бакалаврів та 30 магістрів сестринської справи.

Магістранти сестринської справи Марина Бачу, Ірина Слободян, Ольга Урсакій поділилися зі студентами враженнями про навчання у магістратурі.

Медсестринська освіта включає три рівні навчання: І рівень – дипломована медична сестра; ІІ рівень – медична сестра-бакалавр; ІІІ рівень – медична сестра-магістр.

Медична сестра-бакалавр медицини працює на посадах: головна медична сестра, старша медсестра відділення, медсестра-бакалавр - помічник сімейного лікаря, медсестра-бакалавр спеціалізованого відділення, медсестра-бакалавр соціальний працівник.

Магістр – це освітньо-кваліфікаційний рівень, що передбачає здобуття повної вищої освіти на базі відповідної спеціальності, освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» (базова вища освіта) або освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» (повна вища освіта).

Завдання магістра «Сестринської справи» - підготовка фахівців у медучилищах, коледжах і університетах, організація і проведення безперервного навчання медсестер на робочих місцях, організація і керівництво відділеннями сестринського догляду та хоспісами.

Конференція на кафедрі фтизіатрії та пульмонології

У листопаді світова спільнота відмічає Всесвітній день боротьби з пневмонією та хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ).

Наукові здобутки кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини

2 квітня 2014 року на кафедрі педіатрії, неонатології та перинатальної медицини Буковинського державного медичного університету зі студентами 1-ї групи ІІІ курсу І медичного факультету проведено бесіду, присвячену 70-річчю Буковинського державного медичного університету “Наукові здобутки кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини”.