Студенти БДМУ розповіли школярам про важливість імунопрофілактики

22 квітня студенти 5 курсу Буковинського державного медичного університету провели в Чернівецьких школах бесіди приурочені Європейському тижню імунізації.

Зазначимо, що вже стало доброю традицією проведення виховних годин у школах м. Чернівці за участі студентів під керівництвом доцента кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Наталії Каспрук. Зазвичай проводяться бесіди щодо профілактики алергічних та імунодефіцитних захворювань. Цього тижня обговорювалась тема імунопрофілактики.

Найбільш активними учасники санітарно-просвітницьких заходів навесні 2014 року стали студентки Фочук Мар’яна та Фочук Наталія.

1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

Особливості вакцинації дітей із обтяженим анамнезом

Для запобігання можливих негативних наслідків профілактичних щеплень, необхідно знати, що проводити щеплення потрібно тільки після повної діагностики. Діагностика – це фільтр, який виявляє і відсіює тих, кому не потрібно і не безпечно робити щеплення.

За кілька днів до вакцинації варто:

Просвітницько-профілактична робота серед школярів

Здоров’я є інтегральною характеристикою особистості і визначає якість життя. Сьогодні в Україні фіксують високий рівень захворюваності населення, особливо серед дітей і підлітків. Зокрема, за період навчання у школі кількість здорових дітей з першого до одинадцятого класу зменшується у 3-4 рази.

Профілактика артеріальної гіпертензії

До Всесвітнього дня здоров’я на базі міської клінічної лікарні №3 співробітники кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету провели майстер-клас з вимірювання артеріального тиску та прочитали лекцію “Модифіковані та немодифіковані фактори ризику артеріальної гіпертензії” для студентів лікувального та стоматологічного факультетів.