Студенти БДМУ провели опитування чернівчан до Дня імунітету

З нагоди Всесвітнього дня імунітету 1 березня 2017 року з ініціативи співробітників кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології спільно зі студентами 5-го курсу проведено акцію «Імунітет на сторожі здоров’я».

«Студенти провели опитування жителів нашого міста із використанням спеціальних тестів-опитувальників. Основна мета нашої акції – донести інформацію про імунітет людини, його функціонування, та, головне – довідатись про загальний стан їхнього імунітету, та, при потребі скерувати до лікаря-імунолога» – розповідає організатор акції Галина Коваль, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології.

За результатами опитувань виявилось, що більшість із опитаних не мають проблем з імунітетом. Однак відповіді частини опитаних засвідчили можливі ризики за захворюваннями чи станами, пов’язаними із функціонуванням імунної системи – їм було рекомендовано звернутися до імунолога.

Галерея зображень:
Студенти БДМУ провели опитування чернівчан до Дня імунітету

1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.