В БДМУ проведено просвітницьку акцію «Не дай шанс інфаркту та інсульту»

11 лютого щорічно відзначається Всесвітній день хворого – міжнародний день, покликаний привернути увагу людей до проблем, з якими зіштовхуються хворі люди по всій планеті.

З цієї нагоди 11 лютого 2017 року асистентами кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб (Горбатюк І.Б., Залявською О.В.) та студентами 5-го курсу 4 групи медичного факультету №4 спеціальності «Педіатрія» під керівництвом завідувача кафедри, проф. Хухліної О.С. проведено просвітницьку акцію для хворих 1-го терапевтичного відділення ЛШМД «Не дай шанс інфаркту та інсульту».Значну зацікавленість у пацієнтів викликала шкала 10-річної виживаності SCORE (Systematic Cоronary Risk Evaluation), яка дозволяє оцінити ризик розвитку фатальних серцево-судинних подій.

Також особливу увагу студенти приділили виявленню ознак, які можуть бути першими сигналами розвитку таких загрозливих для життя людини станів, як інсульт та інфаркт.

Студенти провели бесіди з пацієнтами, які страждають на гіпертонічну хворобу – виявляли провокуючі фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань та давали індивідуальні рекомендації щодо модифікації способу життя та контролю за досягненням оптимального артеріального тиску.

1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».